Nasze działania

Spotkania niedzielne

Od września do czerwca Członkowie i Sympatycy Wspólnoty a także inne osoby zainteresowane naszą Wspólnotą spotykają się na comiesięcznej, otwartej dla wszystkich Eucharystii, po której przewidziana jest wspólna, trwająca około godziny, integracja przy kawie, herbacie i cieście. 

W trakcie spotkania omawiamy bieżące wydarzenia i sprawy Wspólnoty, jest to również okazja do wysłuchania inspirujących historii lub wykładów, które mogą być punktem wyjścia do głębszej refleksji.

W trakcie spotkania organizujemy specjalne wydarzenie dla dzieci. To czas atrakcyjnej dla nich zabawy i poznawania Pisma Świętego. W tym czasie rodzice mogą wziąć udział w części przeznaczonej dla dorosłych.

Zazwyczaj spotykamy się w pierwszą niedzielę miesiąca od godz. 15:00. Szczegóły najbliższego spotkania znajdziesz w naszym wspólnotowym kalendarzu.

Miejsce spotkań: budynek Duszpasterstwa Akademickiego św. Rocha, ul. Świętego Rocha 10.

Wspólne wyjazdy

Aktywności naszej Wspólnoty to nie tylko comiesięczne spotkania, to także wyjazdy weekendowe, młodzieżowe i letnie. To czas, kiedy możemy doświadczyć wspólnoty w nowy, praktyczny sposób. Latem organizujemy – w atrakcyjne turystycznie miejsca – tygodniowe wyjazdy z myślą o wypoczynku w rodzinnym gronie, a przez cały rok zapraszamy na krótsze eskapady, które są świetną okazją do pogłębienia relacji i wspólnego rozwoju.

Każda grupa, w tym studenci, ma szansę na organizację własnych wyjazdów, które są nie tylko okazją do integracji, ale również do duchowego wzrostu.

Informacje o wydarzeniach regularnie aktualizujemy podczas spotkań wspólnotowych i w małych grupach oraz na naszych mediach społecznościowych i stronie internetowej.

Zachęcamy do śledzenia informacji o nas i aktywnego udział oraz współtworzenia tych niezapomnianych chwil!

Rybaki 20A

Ważnym elementem naszych działań jest Klub Wspólnotowy przy ulicy Rybaki 20A w Poznaniu. Jest to miejsce organizacji spotkań biblijnych członków grup formacyjnych w naszej wspólnocie i przestrzeń do organizacji innych wydarzeń związanych z realizacją misji Wspólnoty.

W lokalu odbywać się mogą wydarzenia organizowane przez i dla członków Wspólnoty i ich bliskich. Jest to miejsce, gdzie studiujemy Pismo Święte, pracujemy dla dobra Wspólnoty i tworzymy przyjazną przestrzeń do organizacji akcji ewangelizacyjnych i formacyjnych. W lokalu można także przygotować wspólny posiłek lub zorganizować seans filmowy.