Formacja

Małe grupy

Niemal każdy członek naszej wspólnoty bierze udział w spotkaniach Małej Grupy. Jest to formacja 3-5 osób, które regularnie spotykają się w takim gronie po to, by wspólnie się modlić, czytać Pismo Święte i towarzyszyć sobie we wzroście duchowym.

Mała grupa charakteryzuje się tym, że tworzy długotrwałe relacje między uczestnikami. Te relacje stanowią przestrzeń do tego, by lepiej poznawać Boga, ale przede wszystkim by być wzajemnie odpowiedzialnym za postępowanie zgodnie z nauką Jezusa.

Klubiki

Klubiki to format przeznaczony dla dzieci. W trakcie spotkań i wyjazdów organizowane są spotkania formacyjne dla dzieci w różnym wieku. Zazwyczaj taka formacja zaczyna się w wieku przedszkolnym, ale także młodsze dzieci bywają uczestnikami takich spotkań. Podczas klubiku w towarzystwie animatorów dzieci poznają historie biblijne, które są im tłumaczone w odpowiedni dla wieku sposób.

Obecnie realizowane są spotkania w następujących grupach: grupa przedszkolna, grupa dla klas 1-3, grupa dla klas 4-8.

Grupa młodzieżowa "Geneos"

Młodzież studencka naszej Wspólnoty przyjęła nazwę Geneos. Jest to grupa kilkudziesięciu studentów i absolwentów, którzy wspólnie spotykają się na comiesięcznych spotkaniach biblijnych. Organizowane są także wyjazdy weekendowe i wakacyjne podczas których na łonie natury wspólnie rozważamy Pismo i rozmawiamy o Kościele.

Wiemy, że współczesny świat jest bardzo dynamiczny i zmienia się w zaskakująco szybkim tempie. Pragniemy jednak, by w całym tym pędzie pamiętać o osobie Jezusa Chrystusa. Najlepszą drogą do tego, jest naszym zdaniem posiadanie licznych relacji z innymi osobami wierzącymi, do czego Geneos jest idealnym miejscem.