Wydarzenia,  Wyjazdy wspólnotowe

Zaniemyśl – podsumowanie

W dniach 30-31 marca odbył się nasz Wiosenny Weekend Wspólnotowy. Po raz kolejny gościliśmy w ośrodku „Bojanowe Gniazdo” w Zaniemyślu. W tym roku skupiliśmy się na odkrywaniu treści 1 Listu Św. Piotra. W rozważaniach prowadził nas ks. Michał Tomiak – wikariusz oraz duszpasterz akademicki przy parafii św. Rocha w Poznaniu.
W sobotę odbyły się 3 konferencje, podczas których rozmawialiśmy o tym, że jako wybrani przez Boga powinniśmy żyć nadzieją życia wiecznego a tu na ziemi jesteśmy powołani do tego, aby ogłaszać dzieła Pana. Słowa zachęty do głoszenia postanowiliśmy wprowadzić w czyn i w niedzielę zorganizowaliśmy akcję ewangelizacyjną w parafii w Zaniemyślu. Pod koniec Mszy Św. jeden z członków naszej wspólnoty, Jarek Skoczylas, powiedział swoje świadectwo i przekazał Ewangelię. Po zakończonej Eucharystii chętni uczestnicy wyjazdu zebrali się przed kościołem, zachęcając wychodzących parafian do krótkiej rozmowy, w czasie której dzieliliśmy się naszymi historiami nawrócenia i przekazywaliśmy Dobrą Nowinę. W ramach zachęty dla każdego rozmówcy przygotowaliśmy słodki upominek – paczuszkę z domowymi ciasteczkami pieczonymi przez kobiety z naszej wspólnoty, a także ulotkę z prawami życia duchowego.
W niedzielę nauczanie Piotrowe kontynuowaliśmy w małych grupkach, gdzie zgłębialiśmy treści poruszane w takcie wykładów. Na rozpoczęcie każdej grupki ksiądz zostawił dla nas kilka słów wprowadzenia w postaci nagranych wcześniej filmików. Nie zabrakło też miejsca na wielbienie naszego Pana śpiewem, poprowadzone przez młodzież wspólnoty.
Plan wyjazdu jak zwykle był bardzo napięty, jednak znalazł się w nim również czas wolny, który mogliśmy spędzić na spacerach wzdłuż jeziora czy rozmowach z przyjaciółmi. Nie zabrakło również czasu na zabawę i rozrywkę. W sobotni wieczór wszyscy chętni mogli zagrać wspólnie w grę integracyjną, co zapewniło sporą dawkę śmiechu uczestnikom. Gra ta była wstępem do wieczoru z planszówkami, w czasie którego można było dobrać się w drużyny i wybrać interesujące tytuły spośród aż kilkudziesięciu dostępnych. Równolegle odbywała się „Niebieska Szafa”, czyli wymiana rzeczy dla kobiet, w czasie której panie mogły wraz z nadejściem wiosny odświeżyć swoje szafy 🙂
Pogodna nam pięknie dopisała, dzięki czemu radość zagościła nie tylko w naszych sercach, ale też ciało mogło nacieszyć się promieniami słońca w tym wspaniałym otoczeniu natury. Dziękujemy Panu za to błogosławieństwo a także za każdego ze 115 uczestników wyjazdu. I już teraz zapraszamy na kolejny wyjazd do Zaniemyśla, który odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.