Wydarzenia,  Wyjazdy młodzieżowe

Wyjazd młodzieżowy – Tuczno

Tradycją już się stało, ze Wspólnota Genezaret w okresie letnim organizuje wyjazd młodzieżowy. Obozy te są bardzo atrakcyjne co spowodowało, że w tym roku na pojechało z nami ponad 40-stu uczestników i czterech opiekunów.
Co roku jeździmy w inne miejsce – w tym roku była to miejscowość Tuczno, otoczona pięknymi lasami z kilkoma jeziorami. Mieszkaliśmy w ośrodku położonym nad jednym z nich, dzięki temu mogliśmy się często kąpać i podziwiać widoki. Niedaleko był też kościół z Xi wieku oraz zamek. Korzystaliśmy także z boiska sportowego, bo na każdym naszym wyjeździe sportu, gier i zabaw jest naprawdę sporo.
Nie można pominąć dyskoteki, która odbyła się i tym razem.
Podczas naszych wyjazdów bardzo dbamy o nasz rozwój duchowy.
Wujek Krzysiu prowadził dla nas wykłady o liście do Kolosan. Oprócz nich były spotkania w małych grupach, prowadzone przez animatorów młodzieżowych, na których przypominaliśmy sobie ewangelię według św. Jana.
Inną formą modlitwy była jutrznia, na której spotykaliśmy się codziennie rano.
Młodzież z naszej wspólnoty szczególnie upodobała sobie muzykę jako sposób modlitwy i dziękczynienia dobremu Bogu. Wielbienie więc jest stałym elementem naszych wyjazdów.
Był to wspaniały czas i cieszę się, że jest nas coraz więcej. Myślę, że każdy wyniósł z tego obozu coś, co pomoże mu w codziennym byciu z Bogiem.
Chciałabym też, w imieniu wszystkich uczestników, podziękować wszystkim naszym opiekunom: cioci Dorocie, wujkowi Krzysiowi, Martynie i Łukaszowi.
Małgosia