Społeczność

Wycieczka po Poznaniu

15 października obudziły nas promienie słoneczne. To piękny zwiastun dla dnia, w którym postanowiliśmy lepiej poznać historie Poznania. Dzięki wiedzy i pasji naszego Przewodnika Krystiana, mogliśmy przenieść się w czasy średniowieczne.
Nasz spacer rozpoczęliśmy przy Krzyżu chwaliszewskim, tam gdzie niegdyś można było podziwiać piękno Wenecji poznańskiej. Idąc szlakiem wiodącym przez miejsce dawnej Bramy Wielkiej, znaleźliśmy się na terenie średniowiecznego grodu. I tu niezmiernie przydatna okazała się wyobraźnia. Bo tam gdzie w czasach Piastów rosły piękne lasy, gdzie w czasach średniowiecznych zagościli mieszczanie, a warsztaty piekarzy, szewców, krawców, rymarzy, aptekarzy pulsowały życiem, dziś sklepy, restauracje, fast foody…  Zatrzymując się kolejno przy gmachach pamiętających Przemysła, Łokietka, podziwialiśmy trwałość i kruchość historii.
Wśród prawd i legend, wiejącego wiatru i przyświecających promieni słońca, mogliśmy lepiej poznać historię naszego miasta. Okazało się, że po niektórych kamieniach nasze nogi stąpały pierwszy raz. Dziękujemy Krystianie za piękne opowieści J i Tobie Karolino za zdjęcia, które uwieczniły to, co podziwiały nasze oczy. Do zobaczenia na kolejnej wycieczce!
HS[Not a valid template]