Społeczność,  Wydarzenia,  Wyjazdy wspólnotowe

WWW Zagórze Śląskie

Drodzy uczestnicy Wakacyjnego Wyjazdu Wspólnotowego!
Czasem trzeba wyjechać, żeby się spotkać ? W tym roku (2017) wyjechaliśmy razem w piękne okolice Zagórza Śląskiego. I spotkaliśmy się – z innymi, z Bogiem, z przyrodą, z historią… i z samym sobą …?
Pamiętacie jaka aura była przed 29.lipca? Kiepsko się zapowiadało… a jednak Pan Bóg obdarzył nas prześliczną pogodą! Już pierwszego dnia, Krzysztof wraz z młodzieżą stworzyli nam świetną atmosferę podczas pogodnego wieczoru.  Ania i Gabryś jako MC, sprawili, że poczuliśmy się jak w rodzinie ?
Tworzymy prawdziwą wspólnotę – wspólnie doświadczamy nie tylko radości, ale też ciężkich momentów. Bardzo długo i wytrwale, w modlitwie a niektórzy osobiście, towarzyszyliśmy Małgosi w jej zmaganiach z chorobą. W niedzielę 30.lipca, dowiedzieliśmy się, że nasz Pan postanowił powołać Małgosię do siebie. Ten fakt bardzo nas dotknął i wpłynął na przebieg tego wyjazdu. Zwykle wyjazd jest okazją do uczenia się chrześcijańskiej miłości i budowania wiary. Tym razem Pan Bóg uczył nas jak żyć w nadziei i przeżywać z wiarą nie tylko wypoczynek i życie, ale także śmierć, która jest Paschą. Uwielbieniowy koncert zespołu „Z Nim” był poświęcony pamięci Małgosi.
Mieliśmy też przywilej słuchać wykładów naszego drogiego prezb. Adama Prozorowskiego, który zachęcał nas do odkrywania historii zbawienia na kartach Starego Testamentu. Jego słowa, jak zwykle głębokie, oparte na Słowie i pełne Ducha, pozostaną w naszych sercach (i nie tylko). Był też z nami niemniej nam bliski ks. Jan Chrzanowski, który zachęcał nas do refleksji nad tym, jakie cechy powinien mieć „człowiek Kościoła”. Sprowokował tym wiele ciekawych rozmów a nawet konstruktywnych sporów… ?
Były też różne warianty wycieczek – wszystkie pozwalały odkrywać piękno przyrody i tajemnice historii niezwykłych okolic Gór Sowich oraz Pogórza Wałbrzyskiego. A po powrocie w ośrodku jak co dzień mogliśmy plażować nad Jeziorem Bystrzyckim. Jedni spacerowali na tamę tworzącą ten akwen a inni woleli spojrzeć na jego taflę z góry, z wieży zamku Grodno.
Wieczór filmowy sprowokował niejedną łzę i zachęcał zwłaszcza do odkrywania obrazu Boga („Chata”). Czas integracji mężczyzn przebiegał pod hasłem „jak osiągać cele (a raczej trafiać w cele)?” … z łuku? Integrację kobiet zapewniły kreatywne warsztaty z biżuterią, po których panie olśniły nas blaskiem… swoich talentów designerskich ? Bogate talenty ujawniła też młodzież włączając się czynnie w uwielbienie. Włodek, Jan i Paweł przenieśli każdy dzień na duży ekran w formie reportażu filmowego – GenezaretTV!
Poświęcenie i praca kilku wspaniałych osób umożliwiły naszym pociechom udział w klubikach. Na zakończenie wyjazdu dzieci mogły się pochwalić wspaniałymi efektami swojej pracy! A dzięki wytrwałej pracy wielu chłopców zebrano tyle drewna na ognisko, że gdy ono już zapłonęło – drżeliśmy z obawy o pobliskie drzewa ? Dzięki Bogu, poza ogniskiem, płonęły tylko nasze serca – w ogniu Bożej łaski!
Każde dobrze zorganizowane wydarzenie, przebiega ściśle według planu i dokładnie według zamierzeń organizatorów – prawda? A jak nazwać tygodniowy wyjazd wspólnotowy podczas którego wydarzyło się więcej niż planowaliśmy i który przekroczył zamierzenia organizatorów?
Dla nas to był CUDOWNY wyjazd ? BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!
Już dziś modlimy się o Bożą łaskę na wakacyjny wyjazd Genezaretu w 2018 roku – może chcecie do nas dołączyć? Serdecznie zapraszamy …!
W imieniu Wspólnoty Genezaret – Organizatorzy

grupówka