Wydarzenia,  Wyjazdy wspólnotowe

Weekend Wiosenny w Zaniemyślu „Od uzależnienia do wolności”

Wiosenny Wyjazd Wspólnotowy odbył się w Zaniemyślu w dniach 01-03.04.2016r.
Po wspólnej sobotniej Eucharystii, spotkaliśmy się w małych grupach i rozważaliśmy możliwości stworzenia silnego muru moralności i więzi  społecznych na poziomie rodziny. Mówiliśmy o konieczności modlitwy w intencji obcych osób i naszej Ojczyzny. Potem nastąpił czas konferencji z ks.Pawłem Pawlickim, niepijącym od 30 lat alkoholikiem. Opowiedział nam o swojej walce z chorobą. Człowiek uzależniony musi uznać swoją bezsilność i fakt istnienia siły większej niż jego własna oraz powierzyć wszystko Panu Bogu.Kolejnym krokiem jest generalna spowiedź i przynależność do grupy AA. To dopiero początek drogi od uzależnienia do wolności. Wiek osób sięgających po używki drastycznie spada, starajmy się nie gorszyć dzieci, nie kultywujmy złych tradycji w naszych domach, rozmawiajmy o zagrożeniach.
Następnego dnia, po niedzielnej Eucharystii nadszedł czas Wielbienia,czas spotkania z Miłością przenikającą całego człowieka. Tą Miłością jest nasz Kochający i Miłosierny Ojciec.
Między zajęciami w czasie wolnym ujawnialiśmy swoje talenty aktorskie, taneczne, pogłębialiśmy wzajemne relacje, oglądaliśmy wartościowe filmy.
Przez cały czas trwania spotkań, nasze dzieci miały zapewnioną opiekę w klubikach.
Umocnieni,rozjechaliśmy się do domów.Następne spotkanie wkrótce  🙂
Do zobaczenia!

Relację napisała Hania M.
Zdjęcie wykonał Włodzimierz S.

[Not a valid template]