Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

W wiosennych klimatach o świętym Pawle

W pierwszą niedzielę kwietnia tradycyjnie spotkaliśmy się w parafii św. Rocha, by ubogacając naszą wiarę dzielić się Ewangelią.
Po Eucharystii, którą sprawował przyjaciel naszej Wspólnoty ks. Mirek Tykfer, odbyliśmy krótkie, ale bardzo intensywne rozmowy towarzyskie przy jabłkach (w końcu to jeszcze post), ciastkach, kawie i herbacie. A potem przyodziane w wiosnę Hania i Marta (MC spotkania) przedstawiły tajniki „biblijnego zielnika” i przypominały nam co działo się podczas Wiosennego Weekendu Wspólnotowego w Zaniemyślu. Asia Szulc opowiedziała nam o swojej drodze do poznania i przyjęcia Pana Jezusa jako Pana i Zbawiciela oraz o tym, jak Jezus działa w Jej życiu.
Dzieci, które poszły na klubiki, nie miały przyjemności (tak jak my ;-)) uczestniczyć w wykładzie ks. Mirka Tykfera, który kontynuował opowieść o świętym Pawle. Odnosząc się do zawartego w liście do Filipian przesłania „bądźcie, bracia, wszyscy razem moimi naśladowcami i wpatrujcie się w tych, którzy tak postępują, jak tego wzór macie w nas”, wskazał, że rozwój życia duchowego wymaga pogłębiania kerygmatu, modlitwy i głoszenia dobrej nowiny innym. Rozwijajmy zatem nasze życie duchowe służąc innym i dzieląc się z nimi dobrą nowiną!
Spotykamy się za miesiąc 5 maja na św. Rocha.