Pozawspólnotowe,  Społeczność,  Wydarzenia

Tym zaś, którzy uwierzą…

Pod takim hasłem, zaczerpniętym z 16 rozdziału Ewangelii Marka (w. 15-20) odbyło się tegoroczne Forum Ewangelizacyjne Archidiecezji Poznańskiej. Na całodziennym seminarium nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli Wspólnoty Genezaret.
IV Forum Ewangelizacyjne było czasem słuchania o modlitwie i praktykowania modlitwy. Właśnie o różnych formach modlitwy, o poddawaniu się Duchowi Świętemu oraz o posługiwaniu modlitwą o uzdrowienie mówili prelegenci, którzy do Poznania przyjechali z całej Polski. Do zebranych w wielkiej hali targowej uczestników Forum mówili: o. Tomasz Nowak, ks. Krzysztof Kralka, o. Serafin Tyszko, Marcin Zieliński, ks. Waldemar Grzyb i Witek Wilk. Słowa zwłaszcza ostatniego prelegenta zapadły słuchaczom głęboko w pamięć, zwłaszcza kiedy podkreślił, że zaniedbujemy czytanie Słowa Bożego, czyli poznawanie naszego Pana. – Zjadamy Boga, którego nie znamy – mówił znany ewangelizator Witek Wilk, wyznając, że każdy dzień zaczyna od czytania Pisma Świętego. – Jeżeli chcemy, aby w naszym Kościele pojawiały się znaki, widoczna była moc Boża, to musimy uwierzyć, wyjść i głosić. A wiara rodzi się ze słuchania Słowa Bożego. Jeśli chcę być świadomym katolikiem i przyjmować moc, którą tak jak apostołom daje Bóg, muszę słuchać Jego Słowa, które daje mądrość, muszę Go poznawać – podkreślał mówca.
Zwieńczeniem Forum była Eucharystia, której przewodniczył metropolita poznański abp. Stanisław Gądecki. Po Eucharystii był czas specjalnej modlitwy uwielbieniowej z prośbą o uzdrowienie duszy i ciała.
Z wydarzenia, w którym wzięło udział blisko 1800 osób, wyszliśmy zachęceni do napełniania się Duchem, poznawania naszego Pana i głoszenia innym Jego mocy.
(s)

IMG_0009_p