Społeczność,  Wyjazdy młodzieżowe

Szczęśliwe życie z Jezusem

W dniach 10-12.11.2017 odbył się wyjazd młodzieżowy do ośrodka rekolekcyjnego w Nadziejewie. Było 25 młodych uczestników i dwie osoby kadry Dorota i Krzysztof Żarnowscy.
Tym razem zaczęliśmy nasz pobyt już od piątku. Po kolacji integrowaliśmy się biorąc udział w konkursie „Jaka to jest melodia” prowadzonym przez Łukasza. Codziennie dzień zaczynaliśmy i kończyliśmy wspólną modlitwą śpiewając Panu przy akompaniamencie czterech gitar. Zespół muzyczny rozwija się, zarówno przez zwiększającą się ilość muzykujących, jak i przez podnoszenie poziomu grania. W trakcie rozważań poruszaliśmy temat tego kim jesteśmy dzięki łasce Pana jako uczniowie Jezusa. Mówiliśmy o niesłychanym obdarowaniu, kiedy przez wiarę oddajemy życie Bogu. Podkreślaliśmy też, z czym wiąże się życie bez Boga, jak to opisuje Słowo Boże. Na koniec mówiliśmy o tym, na co możemy liczyć ze strony Boga, kiedy już idziemy przez życie z Panem. Czas formacji duchowej przedzielony był różnymi formami zabaw integracyjnych.
Cały wyjazd filmowało dwóch Mateuszów, którzy przy pomocy profesjonalnego sprzętu starali udokumentować wszystko co się działo. W sobotę mimo chłodu chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, a dziewczętami na korcie tenisowym walczyły w drużynach w „siatko nogę”. W niedzielę pomaszerowaliśmy do oddalonego kościoła we wsi Mądre na Msze św. Przed zakończeniem pobytu zdążyliśmy zorganizować grę terenową w trakcie której młodzież szukała ukrytych „czekoladowych euro” i starała się je szczęśliwie donieść do swoich baz. Nie było to łatwe, bo po drodze czyhali „bombiarze” i „wywoływacze”, którzy chcieli przejąć znaleziska dla swoich drużyn. Po rozdaniu słodkich nagród i ciepłym pożegnaniu młodzi wrócili z czekającymi już rodzicami do domów.
[Not a valid template]