Społeczność,  Wydarzenia

Święto Wspólnoty Genezaret

      I oto nadeszła pierwsza niedziela wakacji. Wymarzonych, wytęsknionych, pachnących dojrzałymi owocami, wypełnionych śpiewem ptaków… A skoro tak, to trzeba wyjechać za miasto.
No i wyjechaliśmy, by „w pięknych okolicznościach przyrody” przeżyć Święto Wspólnoty Genezaret. Nasze GPS-y ustawione na Wojnowice. Tam w parafii naszego Przyjaciela, księdza Jana, przeżyliśmy wspólną Eucharystię – nasze dziękczynienie za wszystko czego Bóg dokonuje w nas i przez nas. Po mszy nasze oczy ujrzały, że niebo przybrało się w chmury, z których na wyschniętą ziemię padał ożywczy deszcz. Nikt się jednak tym nie zmartwił. Dalsze świętowanie przenieśliśmy do sali parafialnej. Tam też nastąpiło przyjęcie nowych członków naszej Wspólnoty. Rozrastamy się! Chwała Panu! Kto wie, może za rok na pikniku będzie nas jeszcze więcej.
     Po części dla naszego ducha, przyszła chwila dla ciała – obiad. Był tak dobry, że wszyscy wszystko zjedli. A jak mówiła moja babcia Waleria: „ Jak wszystko zjecie to będzie pogoda”. Mądrość babci się spełniła. Chmury odeszły w bliżej nieznanym kierunku, a my mogliśmy przenieść się do wojnowickich ogrodów. Kawa ( tu szczególne podziękowania dla naszej młodej baristki Emilki- kawa z pianką i serduszkiem była pyszna!) ciasta, owoce, a przede wszystkim rozmowy, rozmowy, rozmowy… Dzieciaczki mogły się wybiegać i pograć w piłkę, dorośli nagadać i nacieszyć wspólnym czasem.
     Po kilku godzinach okazało się, że chmury stęsknione naszego widoku wróciły na parafialne niebo. Nie pozostało nam nic innego jak rozpocząć pakowanie. Udało się. Nie zdążyła nas zmoczyć ani jedna kropla deszczu. Za to do domów wracaliśmy w jego strugach. Pomimo tego pędziliśmy do Poznania, bo tego dnia czekały na nas jeszcze jedne emocje – kolejny mecz mundialowy naszej reprezentacji… ale to już inna historia 😉
     Do zobaczenia na kolejnym Święcie Wspólnoty… a wcześniej na wyjeździe wakacyjnym, lub spotkaniu niedzielnym, lub w małej grupie, lub wyjściu integracyjnym, lub…
 
Ps. Wielkie podziękowania dla Ewy, Ewy i Małgosi, które nad wszystkim czuwały! Dziewczyny dziękujemy za przygotowanie pięknego dnia. :):):)
[Not a valid template]