Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań

Spotkanie wspólnotowe – wrzesień 2021

5 września 2021 członkowie i sympatycy Wspólnoty Genezaret rozpoczęli rok formacyjny 2021/2022 comiesięcznym spotkaniem w Centrum Konferencyjnym parafii pod wezwaniem św. Rocha w Poznaniu.

 

Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, której przewodniczył opiekun Wspólnoty, prezbiter Adam Prozorowski. Wyjaśniając Słowo Boże, ksiądz Adam zwrócił naszą uwagę na fakt, iż głuchoniemego przyprowadzili do Jezusa ludzie, którzy usłyszeli od innych o cudach uczynionych przez cieślę z Nazaretu. Prezbiter Adam podkreślił w ten sposób znaczenie składania świadectwa o działaniu Boga w naszym życiu. Dzięki dzieleniu się naszym doświadczeniem Boga, inni ludzie mogą dowiedzieć się, że Jezus działa także dziś – mogą do Niego przyjść i doświadczyć Jego łaski.

 

Po Mszy Świętej zgromadziliśmy się w sali wykładowej, gdzie wysłuchaliśmy krótkiego wystąpienia Krzysztofa, lidera Genezaretu, który zachęcił nas do konsekwentnego kroczenia za Jezusem, przyjmowania nauki Jezusa w całości ( a nie tylko w części) i regularnego powracania do podstawowych pytań: Kim jest Jezus dla mnie? Kim jest Jezus dla innych ludzi?

 

Ponadto wspominaliśmy tegoroczne wspólnotowe wyjazdy wakacyjne:

– dwa młodzieżowe (Wdzydze Kiszewskie, Bornholm)

– studencki (Sromowce Niżne w Pieninach)

– ogólnowspólnotowy (Stawiska na Kaszubach).

 

Niedzielne spotkanie zakończyliśmy rozmawiając ze sobą przy kawie, herbacie i pysznych ciastach.

 

Kolejne spotkanie odbędzie się 3 października 2021 o godzinie 15:00.

Informacje dotyczące miejsca spotkania podamy pod koniec września na wspólnotowym profilu Facebook’wym.

(j.sz.)