Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Spotkanie styczniowe

Pierwsze spotkanie naszej Wspólnoty w 2016 roku odbyło się 10 stycznia, w Niedzielę Chrztu Pańskiego. Rozpoczęliśmy je Eucharystią celebrowaną przez Ks. Tomasza i uświetnioną śpiewem pięknych polskich kolęd.
Po tradycyjnym poczęstunku, przy stołach zastawionych słodkościami i pięknie udekorowanych, przeszliśmy do zasadniczej części naszego spotkania. Poprowadziły je, w sposób niekonwencjonalny Ewa, Kasia i Ania.
Czas dzielenia był czasem wspomnień i opowieści jak przeżyliśmy te piękne, chrześcijańskie święta i jaka jest ich istota i wymowa. Wypowiedzi różnych osób przeplatane były wspólnie śpiewanymi kolędami.
Nie zabrakło obdarowania członków Wspólnoty i gości prezentem w postaci słodkiego cukierka i przede wszystkim przekazu Ewangelii w formie zakładki do książki o co zadbali Dorota z Krzysztofem.
Również Czesia podarowała kalendarzyki na 2016 rok z szlachetną misją pomocy dla Igorka.
Najmłodsze dzieci zachwyciły nas swoją wiedzą nt. Bożego Narodzenia podczas konkursu przeprowadzonego przez Anię.
Na koniec wysłuchaliśmy wykładu Jarka dotyczącego metod ożywienia życia parafii. Dziś zwrócił szczególną uwagę na oprawę muzyczną, która może być ważnym elementem podnoszącym jakość nabożeństw i w związku z tym przyciągającym do udziału w nich.

[Not a valid template]