Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Spotkanie niedzielne

Kolejne spotkanie Wspólnoty odbyło się dnia 4 lutego. Rozpoczęło się jak zwykle Eucharystią, którą sprawował ks. Jan Chrzanowski. Następnie był czas na kawę i ciastko oraz wspólne rozmowy. W kolejnej części, którą poprowadzili Asia i Jan, kilka osób ze Wspólnoty podzieliło się swoimi doświadczeniami działania Boga. Sami prowadzący opowiedzieli historię o tym, jak się poznali we Wspólnocie i jak doprowadziło ich to do małżeństwa. Ewa podziękowała za okrągłą rocznicę urodzin swoich i Kasi. Pokazano kilka slajdów ze zdjęciami śp. Mirka, który 3 lutego obchodziłby swoje 50 urodziny.
Dłuższą informację na temat kursu „Odkrywanie chrześcijaństwa”, który rozpoczął się w parafii w Tarnowie Podgórnym, przedstawił koordynator tego przedsięwzięcia – Waldek. O swojej parafiance, która krótko przed śmiercią nawróciła się na spotkaniach w małej grupie biblijnej, opowiedział ks. Jan. Michał podzielił się swoją radością z tego, że niebawem nastąpi okres „Wielkiego Postu”- okazja do tego, by zbliżyć się do Jezusa. Janek opowiedział o swoich obawach odnośnie relacji z kolegą z pracy, któremu podarował książkę „Jezus więcej niż cieśla”. W dalszej kolejności, Maciej przynaglony treścią drugiego czytania liturgii słowa – „Nie jest dla mnie powodem do chluby to, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku. Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!” – przedstawił historię swojej drogi z Panem Jezusem. W trakcie wykładu Krzysztof mówił o modlitwie Pana Jezusa na podstawie fragmentów z Pisma Świętego.
W trakcie ogłoszeń Basia i Jarek zachęcali do wiosennego weekendu wspólnotowego, który planowany jest na 21-22 kwietnia. Natomiast na wakacyjny wyjazd wspólnotowy zapraszał Krystian, w tym roku na Suwalszczyznę, od 4 do 11 sierpnia. Również poinformował o możliwości udziału w kolejnym, cyklicznym wyjściu do ciekawych miejsc w Poznaniu, tym razem do Muzeum Narodowego. Po około trzech godzinach przyszła pora, aby się pożegnać. Kolejne wspólnotowe spotkanie odbędzie się w Tarnowie Podgórnym w trzecią niedzielę miesiąca – 18 lutego oraz jak zawsze w pierwszą niedzielę miesiąca w parafii św. Rocha w Poznaniu.
[Not a valid template]