Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Spotkanie marcowe

Za nami kolejne spotkanie niedzielne, które odbyło się 6 marca 2016 r.
Tradycyjnie rozpoczęliśmy Eucharystią o godzinie 14.15. W czasie kazania prezbiter Radek Rakowski przybliżył nam przypowieść o synu marnotrawnym z perspektywy kochającego ojca czekającego na syna z otwartymi rękami.
Eucharystii uczestnicy spotkania udali się do kawiarenki – tym razem słodkości i owoce wystawiliśmy na scenie za kotarą w salce A. Przy okazji dziękujemy pewnej 18-latce, którą pozdrawiamy, za słodkie pozostałości z osiemnastki.
Objawił nam się utalentowany konferansjer – w roli prowadzącego spotkanie, z humorem i kulturą słowa, zadebiutował Jacek (dlaczego dopiero teraz ?).
W czasie dzielenia mogliśmy usłyszeć, jak niełatwa jest sztuka właściwego wyrażania gniewu, jak ważna jest wspólnota w trudnych doświadczeniach życiowych (dziękujemy Karolinie za świadectwo), oraz zostaliśmy poproszeni o modlitwę za znajomą Kasi.
Grzegorz zaprezentował małą grupę biblijną, której uczestnicy obecnie spotykają się przy parafii w Wirach, gdzie prowadzą dla chętnych kurs „Odkrywanie chrześcijaństwa”.
Świadectwo swojego nawrócenia i wpływu spotkań w małej grupie biblijnej na rozwój wiary przedstawił nam Sławek.
Dzieci pod opieką Beaty i Ani udały się na klubiki, młodzież z Krzysztofem do pobliskiego Mc Donalda (nie tylko na shake’a), a do wykładu na temat budowania wspólnoty chrześcijańskiej na kanwie książki „Odbudowana” przystąpił Krystian. Udało mu się zaciekawić nawet największych śpiochów. Okazało się, że nawet ogólnie znane treści, o ile są poparte osobistymi refleksjami i doświadczeniami, potrafią poruszyć słuchaczy. Wykładowca położył nacisk na decydujące znaczenie osobistej relacji z Chrystusem w procesie budowania wspólnoty oraz przypomniał postać i nauczanie błogosławionego Franciszka Blachnickiego.
Niezawodny w składaniu świątecznych życzeń Michał przekazał uczestnikom spotkania życzenia błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.
bmb
[Not a valid template]