Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Spotkanie marcowe w Poznaniu

W pierwszą marcową niedzielę zgromadziliśmy się na kolejnym spotkaniu wspólnotowym. Rozpoczęliśmy eucharystią, której przewodniczył prezbiter Adam Prozorowski. Następnie był czas na rozmowy i coś słodkiego.
Gospodarzem spotkania był Włodek Sowa, który po mistrzowsku przeprowadził nas przez kolejne punkty programu. Na początku wspominaliśmy minione wydarzenia, w których udział brali członkowie wspólnoty. I tak Wojtek i Maciej dzielili się wrażeniami z młodzieżowego wyjazdu w czasie ferii zimowych. Krzysiek i Jarek opowiadali o pełnym wrażeń wieczorze gier planszowych. Natomiast Ewa wspominała zwiedzanie Fary poznańskiej, które zorganizował i przeprowadził dla sporej grupy osób nasz prywatny przewodnik – Krystian.
Jak zwykle zostaliśmy ubogaceni świadectwem wiary. O swojej historii kroczenia z Bogiem (a przy okazji o historii otrzymania imienia) opowiedział nam Krystian. Dowiedzieliśmy się też, jak to się stało, że został powołany, by stać się „jednym z trzystu”.
Niezwykle budujący jest zawsze czas dzielenia. Tym razem również usłyszeliśmy wiele wypowiedzi o Bożym prowadzeniu, którego doświadczamy każdego dnia. Słowa dziękczynienia wyraziła Ania za zaakceptowany projekt finansowania świetlicy terapeutycznej, Waldek za nowy  ośrodek na wyjazd wakacyjny, Paweł i Michał za czas zimowych wakacji (m.in. młodzieżowy wyjazd), Dorota za klubiki w Tarnowie, Hania za efekty siania Słowa Bożego wśród dzieci i młodzieży, Iza za siostrę w Chrystusie – Anię i jej urodziny, Ewa za Boże działanie zmieniające nasze życie. Dziękujemy za wszystkie budujące słowa!
O tym, że „Najpiękniejsze sny są tylko w swoim łóżku” mówił nam prezbiter Adam Prozorowski. W ten sposób przedstawił VI przykazanie Dekalogu. Poznawaliśmy doskonały Boży zamysł wobec kobiety i wobec mężczyzny. Zgodnie z Bożym, pełnym miłości planem dla naszego życia, jesteśmy powołani do walki o czystość w naszym życiu. Amen
Już niedługo kolejne kwietniowe spotkanie, na które z niecierpliwością czekamy.

[Not a valid template]