Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Spotkanie lutowe

Wypłyń na głębię…
W pierwszą niedzielę lutego kolejny raz mieliśmy okazję spotkać się w kręgu poznańskiego Genezaretu. Jak zwykle wspólne świętowanie Zmartwychwstania naszego Pana rozpoczęliśmy od Eucharystii, której przewodził ksiądz Radek. Bardzo się cieszymy, że były z nami osoby, które przyszły na spotkanie po raz pierwszy.
Po uczcie dla dusz mieliśmy okazję posilić nasze ciała. Na pięknie udekorowanych stołach oczekiwały nas słodkości, owoce, galaretki przygotowane przez kolejną ekipę dbającą o żołądki. Bardzo dziękujemy tym, którzy to wszystko przygotowali  Rozkosz raczącą  nasze podniebienia przerwał dzwonek zapraszający na dalszą część spotkania.
Po przejściu do sali wykładowej czekała nas niespodzianka… Naszym oczom ukazała się ogromna łódź. I jak przystało na ludzi Genezaretu ruszyliśmy w rejs. Pod kapitanatem Marzenki i Krzyśka dobijaliśmy do kolejnych portów.
Pierwszy port, w którym zatrzymaliśmy się, nosił nazwę czas dzielenia. Mogliśmy wysłuchać świadectw o tym, jak Pan Bóg działał w naszym życiu. Na początku były wspomnienia młodzieży, która w czasie ferii spędzała czas w górach. Oj,  co tam się działo! Trochę deszczu, trochę śniegu, dużo radości, chwile pochylenia nad Słowem Bożym, a wszystko to  pośród młodzieńczego entuzjazmu.
W ramach czasu dzielenia mogliśmy też bliżej poznać małą grupę zaprezentowaną przez Jacka i Beatę. A na koniec tej części Marlena podzieliła się świadectwem swojego życia. Mówiąc o spotkaniu z Jezusem, który pomógł Jej w przemianie myślenia o sobie i swoich bliskich, poruszyła nasze serca i oczy, w których pojawiły się łzy.
Następny port nosił nazwę wykład. Bosmanem w tym miesiącu był Krzysztof.  Podjął temat służby wśród dzieci i młodzieży oraz znaczenia uczestnictwa w małej grupie.
W końcu dobiliśmy do portu zwanego rozstanie i nadszedł czas powrotu do domu… ale to co dziś nas połączyło i umocniło pomoże nam „płynąć” przez różne porty codzienności. Ahoj żeglarze!!!
Do zobaczenia za miesiąc.
Hanna S.

[Not a valid template]