Społeczność,  Spotkania niedzielne - Tarnowo Podgórne,  Wydarzenia

Spotkania w Tarnowie

Spotkanie 20 listopada 2016r.
Wykład dr Próchniewicz na temat „Nienormatywne zachowania seksualne” rozpoczął się od stwierdzenia, że w żadnej innej dziedzinie ludzkiego życia nie jest tak trudno postawić granic między normą a patologią, jak w sprawach seksualnych. Dla uporządkowania zagadnienia i klasyfikacji diagnostycznej wprowadza się jednak pewne kryterium: najczęściej zaburzone uważa się te zachowania, które nie realizują zachowania gatunku. „w zaburzeniach seksualności zawsze należy szukać wadliwych postaw emocjonalnych, utrwalonych urazów, ambiwalentnych uczuć w stosunku do partnera itd.” (cytat za: Antoni Kępiński, Z psychologii życia seksualnego, PZWL, Warszawa 1973, s. 25)
Podczas wykładu odbyły się również spotkania dla młodzież i dzieci.
Spotkanie 18 grudnia 2016r.
Kolejne spotkanie Wspólnoty Genezaret i sympatyków zostało ubogacone o wystąpienie pana Paweł Wosicki prezes Fundacji „Głos dla Życia”. Pan Paweł, ojciec 7-mioro dzieci, podzielił się z nami swoimi obserwacjami dotyczącymi zgubnego wpływu antykoncepcji i aborcji na funkcjonowanie współczesnych rodzin. Swoje wystąpienie rozpoczął od przybliżenia zapisów encykliki „Humanae vitae” (encyklika papieża Pawła VI o zasadach moralnych w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego, wydana 25 lipca 1968), w której wskazano, że powszechne stosowanie praktyk antykoncepcyjnych, może prowadzić do zatracenia przez mężczyzn szacunku dla kobiet. Z drugiej strony, permanentne stosowanie antykoncepcji farmakologicznej może prowadzić do zjawisk społecznych, jak bezpłodność, zmiany stylu życia czy zakłóceń zdrowotnych. Zdaniem autora ta zmiana stylu życia może prowadzić do kolejnych kroków. Z jednej strony odrabianie „utraconej szansy” czyli zapłodnienie przez in vitro. Ale też do drastycznych kroków, jakim jest aborcja.
Jednocześnie nasz wykładowca wskazał na naprotechnologię (z ang. Natural Procreative Technology) jako metodę naturalnej prokreacji. Działania te bazują na najnowocześniejszych osiągnięciach współczesnej medycyny (m.in ginekologii, endokrynologii, chirurgii). Ta dziedzina, będąc zgodną ze wskazaniami Słowa Bożego, jest stale rozwijana i udoskonalane. Ale przede wszystkim współpracuje z naturalnym cyklem płodności kobiety.
 Jak zwykle odbyło się również spotkanie dla dzieci i młodzieży. Młodzież kończyła cykl o rozwijaniu przyjaźni.

[Not a valid template]