Rekolekcje adopcyjne,  Wydarzenia

Rekolekcje dla rodziców adopcyjnych – Wiosna 2021

Temat najbliższego weekendu: 12-14.03.2021 Duszniki Zdrój

„Jak poradzić sobie z rzeczywistością adopcji – uczucia”

  • Czy tylko miłość? A co z innymi uczuciami?
  • Zgoda na siebie – zgoda na dziecko
  • Droga do swoich uczuć – droga do uczuć dziecka
  • O odkrywaniu siebie i innych
Gabriela Paciorek Prawa autorskie zastrzeżone, wykorzystanie obrazu bez zgody autora jest niezgodne z prawem
Zapraszamy WSZYSTKICH RODZICÓW, którzy MAJĄ DOŚWIADCZENIE ADOPCJI, szukają wsparcia, pomocy, albo chcą podzielić się swoimi radościami i wyzwaniami. Ponieważ formuła rekolekcji zakłada pochylenie się nad problemami wychowawczymi oraz relacją małżeńską po adopcji – proponujemy, aby w miarę możliwości uczestniczyli w nich oboje małżonkowie, ale oczywiście mamy świadomość, że nie zawsze jest to możliwe – zachęcamy wtedy do uczestnictwa choćby jednego z rodziców.
 
Prosimy o przyjazd bez swoich pociech, żebyśmy mogli przypomnieć sobie samych siebie, w roli żony i męża, a nie tylko w kontekście naszych rodzicielskich powołań.
To weekend z możliwością uczestnictwa w Eucharystii i Adoracji, ale jeśli ktoś nie czuje pogłębionej relacji z Bogiem, to i tak serdecznie zapraszamy! Mamy głębokie przekonanie, że  oddanie drugiemu (zwykle bardzo zranionemu) człowiekowi – naszym dzieciom – przybliża nas do Boga nawet, jeśli tego nie nazywamy w ten sposób.

W planie weekendu są:

– spotkania z profesjonalistami pracującymi na co dzień z rodzinami adopcyjnymi i zastępczymi
-dzielenie się doświadczeniem w małych grupach
-randka małżeńska
-czas na spacer
-całodzienny dostęp do kaplicy
-możliwość indywidualnej rozmowy z psychoterapeutą i z kapłanem
-Eucharystia
-Adoracja

PROWADZĄCY:

Teresa Wojtyła

Zawodowo: ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim, aktualnie prauje jako psychoterapeuta, prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową dla młodzieży i dorosłych oraz rodzinną (w tym rodzin adopcyjnych i zastępczych) i par.
Certyfikowany psychoterapeuta Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, hipnoterapeuta ericksonowski, certyfikowany psychoterapeuta transkulturowej psychoterapii pozytywnej (WAPP, Wiesbaden, Niemcy), ukończyła całościowe szkolenie z psychoterapii akredytowane przez Sekcje Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz kompleksowe szkolenie w Polskim Instytucie Ericksonowskim.
W swoim podejściu integruje wiele nurtów terapeutycznych: terapię ericksonowską, poznawczo-behawioralną i strategiczną krótkoterminową. Od poczatku planowania swojej ścieżki zawodowej zainteresowana problematyką rodzin zastępczych i adopcyjnych (praca magisterska: „Kandydaci na rodziców zastępczych we Wrocławiu w latach 1979-82”, praca wychowawcza w Państwowym Domu Dziecka w Orzeszu w latach 1982-1992).
Prywatnie: żona i matka trojga dorosłych dzieci, babcia pięciorga wnucząt. Lubi czytać, chodzić w góry, jeździc na nartach.

Mirosław Tykfer

Redaktor naczelny Przewodnika Katolickiego, studiował podstawy psychoterapii Frankla na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim na którym ukończył teologię pastoralną. Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie obronił doktorat z teologii fundamentalnej na temat „Prawda teologiczna w wymiarze uczuć”.

Anna i Michał Najderek

Małżeństwo wychowujące dwóch adopcyjnych synów. Organizatorzy warsztatów i szkoleń dla rodziców adopcyjnych, współpracują z Wielkopolskim Ośrodkiem Adopcyjnym pomagając w przygotowaniu par a procesie preadopcyjnym. Prowadzą grupy wsparcia dla rodziców adopcyjnych, Ania pracuje rówież jako psychoterapeuta.

Koszt rekolekcji:

to 500zł od pary (jeśli ktoś będzie sam, oczywiście koszt umniejsza się o połowę)
wpłaty do 21 lutego 2021
jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo dzieło rekolekcji – będziemy bardzo wdzięczni za każdą ofiarę na konto Wspólnoty z dopiskiem „rekolekcje dla rodziców adopcyjnych”
jeśli przeszkodą do udziału w rekolekcjach miałby być problem finansowy – prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy z organizatorami

Zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy:

[button url=”https://forms.gle/Qi1eZuiYBY9QViCV9″ color=”blue” size=”medium”]Formularz zgloszeniowy[/button]

[button url=”https://www.genezaret.pl/wp-content/uploads/2019/04/RODO.pdf” color=”red” size=”medium”]INFORMACJA RODO[/button]

Kontakt:
e-mail: rekolekcje.rodziceadopcyjni@gmail.com
numer telefonu: 605 280 005
numer konta: 63 1090 1359 0000 0000 3536 3009 (koniecznie z dopiskiem „rekolekcje dla rodziców adopcyjnych”)

 

Artykuły w mediach:

Tygodnik Niedziela
Przewodnik Katolicki

 

 

 

[divider]solid[/divider]

 

[button url=”https://radioszczecin.pl/129,13987,4-610-rekolekcje-dla-rodzicow-adopcyjnych-miedzy” color=”blue” size=”medium”]ARTYKUŁ NA STRONIE[/button]