Temat najbliższego weekendu: 12-14.03.2021 Duszniki Zdrój
„Jak poradzić sobie z rzeczywistością adopcji – uczucia”
Czy tylko miłość? A co z innymi uczuciami?
Zgoda na siebie – zgoda na dziecko
Droga do swoich uczuć – droga do uczuć dziecka
O odkrywaniu siebie i innych
Gabriela Paciorek Prawa autorskie zastrzeżone, wykorzystanie obrazu bez zgody autora jest niezgodne z prawem
Zapraszamy WSZYSTKICH RODZICÓW, którzy MAJĄ DOŚWIADCZENIE ADOPCJI, szukają wsparcia, pomocy, albo chcą podzielić się swoimi radościami i wyzwaniami. Ponieważ formuła rekolekcji zakłada pochylenie się nad problemami wychowawczymi oraz relacją małżeńską po adopcji – proponujemy, aby w miarę możliwości uczestniczyli w nich oboje małżonkowie, ale oczywiście mamy świadomość, że nie zawsze jest to możliwe – zachęcamy wtedy do uczestnictwa choćby jednego z rodziców.
Prosimy o przyjazd bez swoich pociech, żebyśmy mogli przypomnieć sobie samych siebie, w roli żony i męża, a nie tylko w kontekście naszych rodzicielskich powołań.
To weekend z możliwością uczestnictwa w Eucharystii i Adoracji, ale jeśli ktoś nie czuje pogłębionej relacji z Bogiem, to i tak serdecznie zapraszamy! Mamy głębokie przekonanie, że oddanie drugiemu (zwykle bardzo zranionemu) człowiekowi – naszym dzieciom – przybliża nas do Boga nawet, jeśli tego nie nazywamy w ten sposób.
W planie weekendu są:
– spotkania z profesjonalistami pracującymi na co dzień z rodzinami adopcyjnymi i zastępczymi
-dzielenie się doświadczeniem w małych grupach
-randka małżeńska
-czas na spacer
-całodzienny dostęp do kaplicy
-możliwość indywidualnej rozmowy z psychoterapeutą i z kapłanem
-Eucharystia
-Adoracja
PROWADZĄCY:
Teresa Wojtyła
Zawodowo: ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim, aktualnie prauje jako psychoterapeuta, prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową dla młodzieży i dorosłych oraz rodzinną (w tym rodzin adopcyjnych i zastępczych) i par.
Certyfikowany psychoterapeuta Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii, licencjonowany trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, hipnoterapeuta ericksonowski, certyfikowany psychoterapeuta transkulturowej psychoterapii pozytywnej (WAPP, Wiesbaden, Niemcy), ukończyła całościowe szkolenie z psychoterapii akredytowane przez Sekcje Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz kompleksowe szkolenie w Polskim Instytucie Ericksonowskim.
W swoim podejściu integruje wiele nurtów terapeutycznych: terapię ericksonowską, poznawczo-behawioralną i strategiczną krótkoterminową. Od poczatku planowania swojej ścieżki zawodowej zainteresowana problematyką rodzin zastępczych i adopcyjnych (praca magisterska: „Kandydaci na rodziców zastępczych we Wrocławiu w latach 1979-82”, praca wychowawcza w Państwowym Domu Dziecka w Orzeszu w latach 1982-1992).
Prywatnie: żona i matka trojga dorosłych dzieci, babcia pięciorga wnucząt. Lubi czytać, chodzić w góry, jeździc na nartach.
Mirosław Tykfer
Redaktor naczelny Przewodnika Katolickiego, studiował podstawy psychoterapii Frankla na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim na którym ukończył teologię pastoralną. Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie obronił doktorat z teologii fundamentalnej na temat „Prawda teologiczna w wymiarze uczuć”.
Anna i Michał Najderek
Małżeństwo wychowujące dwóch adopcyjnych synów. Organizatorzy warsztatów i szkoleń dla rodziców adopcyjnych, współpracują z Wielkopolskim Ośrodkiem Adopcyjnym pomagając w przygotowaniu par a procesie preadopcyjnym. Prowadzą grupy wsparcia dla rodziców adopcyjnych, Ania pracuje rówież jako psychoterapeuta.
Koszt rekolekcji:
to 500zł od pary (jeśli ktoś będzie sam, oczywiście koszt umniejsza się o połowę)
wpłaty do 21 lutego 2021
jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo dzieło rekolekcji – będziemy bardzo wdzięczni za każdą ofiarę na konto Wspólnoty z dopiskiem „rekolekcje dla rodziców adopcyjnych”
jeśli przeszkodą do udziału w rekolekcjach miałby być problem finansowy – prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy z organizatorami