Rekolekcje adopcyjne,  Wydarzenia

Rekolekcje dla rodziców adopcyjnych – Wiosna 2020

Temat najbliższego weekendu: 13-15.03.2020 Zaniemyśl

Jak poradzić sobie z rzeczywistością adopcji

 
„Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje,
a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał.”
(Mk 9,37)
Gabriela Paciorek Prawa autorskie zastrzeżone, wykorzystanie obrazu bez zgody autora jest niezgodne z prawem
To inicjatywa, która zrodziła się z natchnienia Ducha Świętego wśród naszych wspólnotowych małżeństw adopcyjnych oraz ich przyjaciół. Ideą spotkań jest wzajemne ubogacenie, wsparcie i zrozumienie dla rodziców, którzy podjęli się adopcji dzieci w różnym wieku. Od piątkowego wieczoru do niedzielnego popołudnia będziemy mogli podzielić się swoimi doświadczeniami oraz skorzystać z doświadczenia i wiedzy pracowników ośrodków adopcyjnych, domów dziecka, psychologów, pedagogów i terapeutów.

W planie weekendu są:

– Eucharystia
– Adoracja
– spotkania z profesjonalistami pracującymi na co dzień w ośrodkach adopcyjnych oraz domach dziecka, którzy dogłębnie znają problematykę adopcyjną
– dzielenie się doświadczeniem w małych grupach
– randka małżeńska
– czas na spacer
– całodzienny dostęp do kaplicy
– możliwość indywidualnej rozmowy z kapłanem

Dla kogo?

To propozycja dla wszystkich rodziców, którzy mają doświadczenie adopcji, szukają wsparcia, pomocy, albo chcą podzielić się swoimi radościami. Ponieważ formuła rekolekcji zakłada pochylenie się nad problemami wychowawczymi oraz relacją małżeńską po adopcji – proponujemy, aby w miarę możliwości uczestniczyli w nich oboje małżonkowie, ale oczywiście zapraszamy absolutnie wszystkich!

Kto prowadzi:

Magdalena Szutarska – psycholog pracująca na co dzień z dziećmi i rodzinami, które doświadczyły traumy, ma wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z rodzin zastępczych i adopcyjnych
Teresa Lassota – pedagog, terapeuta środowiskowy, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Zajmuje się terapią indywidualną.
ks. Mirosław Tykfer – redaktor naczelny Przewodnika Katolickiego, studiował podstawy psychoterapii Frankla na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim na którym ukończył teologię pastoralną. Na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie obronił doktorat z teologii fundamentalnej na temat „Prawda teologiczna w wymiarze uczuć”.
Ania i Michał – małżeństwo wychowujące swoje adopcyjne dzieci.

Świadectwa uczestników

Bardzo dziękujemy za wspaniały czas rekolekcji. Jesteśmy szczególnie wdzięczni za atmosferę szacunku, zrozumienia i zaufania, jaką wspólnie stworzyliśmy. Za rozmowy wieczorne i poranne. Co niektórzy mogli swobodnie się wzruszać, inni pośmiać się. A w tym wszystkim czuć było Ducha.
Cenne dla nas było również to, że mogliśmy odpocząć, odespać i w dobrym towarzystwie pobyć, pomodlić się i…dobrze podjeść.

Z części wykładowych szczególnie zapadło nam w pamięć wystąpienie ks. Mirka. Odkryliśmy wtedy, że pragnienia, które nosimy w sercu nie są nasze. Mamy już pewność, że Bóg je tam umieścił, byśmy je realizowali. W tym duchu odkryliśmy potrzebę podzielenia się naszymi doświadczeniami i umiejętnościami na kolejnych rekolekcjach.

To był bardzo dobry czas. Dziękujemy! I szykujemy się na następne rekolekcje!

Ola i Bartek

 

Czas Rekolekcji był dla nas silnym przeżyciem…

Jesteśmy rodzicami 15 letniego syna biologicznego, który urodził się w ciągu kilkunastu godzin,oraz 9 letniej córeczki, która rodzi się w naszej rodzinie od pięciu lat codziennie z godziny na godzinę z dużym mozołem i trudem, przeplatanym chwilami radości.

Rekolekcje były dla nas okazją, by spotkać innych rodziców adopcyjnych, usłyszeć ich piękne świadectwa heroicznego niejednokrotnie życia, te spotkania dały nam siłę i nadzieję.
To piękny czas spotkania w  małżeństwie… Mogliśmy być tylko MY dla siebie w konkretnym czasie i było to cudowne, budujące spotkanie.
Dzięki Panu Bogu, który był dla nas w „zasięgu ręki” dzięki obecności kapłana i dostępu do kaplicy od piątku do niedzieli, wróciliśmy umocnieni Jego Słowem i Sakramentami.
Dziękujemy za każde dobre słowo, życzliwość i obecność.
Polecamy Rekolekcje dla Rodziców adopcyjnych wszystkim, którzy potrzebują wsparcia.
Pozdrawiamy wszystkich uczestników minionej edycji.

Kasia i Dawid

 

Koszt rekolekcji:

  • to 450zł od pary (jeśli ktoś będzie sam, oczywiście koszt umniejsza się o połowę)
  • wpłaty zaliczki 150 zł prosimy dokonywać niezwłocznie po kontakcie z organizatorami (po wysłaniu wypełnionego formularza zgłoszeniowego)
  • wpłaty pozostałych 300 zł należy dokonać na miesiąc przed planowanym terminem rekolekcji
  • jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo dzieło rekolekcji – będziemy bardzo wdzięczni za każdą ofiarę na konto Wspólnoty z dopiskiem „rekolekcje dla rodziców adopcyjnych”
  • jeśli przeszkodą do udziału w rekolekcjach miałby być problem finansowy – prosimy o bezpośredni kontakt telefoniczny lub mailowy z organizatorami
 

Zgłoszenia przez formularz zgłoszeniowy:

[button url=”https://docs.google.com/forms/d/1vYP1paBz9Ztq0hVdPA9AfpYRaCv-tCLyJb8TJTwsb4k/edit” color=”blue” size=”medium”]Formularz zgloszeniowy[/button]

[button url=”https://www.genezaret.pl/wp-content/uploads/2019/04/RODO.pdf” color=”red” size=”medium”]INFORMACJA RODO[/button]

Kontakt:
e-mail: rekolekcje.rodziceadopcyjni@gmail.com
numer telefonu: 605 280 005
numer konta: 63 1090 1359 0000 0000 3536 3009 (koniecznie z dopiskiem „rekolekcje dla rodziców adopcyjnych”)
 

Najbliższe weekendy:

  • 13-15.03.2020 Zaniemyśl – archidiecezja poznańska (ośrodek rekolekcyjny Caritas)
  • 9-11.10.2020 Międzywodzie – diecezja szczecińsko-kamieńska (ośrodek rekolekcyjny księży Salwatorianów)

 

Artykuły w mediach:

Tygodnik Niedziela
Przewodnik Katolicki

 

 

 

[divider]solid[/divider]

 

[button url=”https://radioszczecin.pl/129,13987,4-610-rekolekcje-dla-rodzicow-adopcyjnych-miedzy” color=”blue” size=”medium”]ARTYKUŁ NA STRONIE[/button]