Modlitwa,  Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Przewodnik modlitewny dla zabieganych

W niedzielę 3 czerwca spotkaliśmy się po raz ostatni w roku „szkolnym” 2017/2018 na Rocha. Godzinę przed Mszą św. przybyli członkowie grupki Gizeli i Grzegorza, aby przygotować kaplicę, salę i kawiarenkę, a także zespół, który muzyką i śpiewem służy w czasie Eucharystii. Mszę odprawił ks. Jan Chrzanowski, który w czasie homilii ostrzegał, żebyśmy, tak jak faryzeusze, nie zamienili wolności, którą obdarzył nas Chrystus na niewolę rygoryzmu religijnego. Ponieważ dwa dni wcześniej był Dzień Dziecka, więc do wielbienia zaproszono dzieci, które wraz z ciocią Anią pokazywały, co stworzył Pan Bóg (mrugające gwiazdki, fruwające ptaszki, pływające rybki itd.), jak Pan Jezus trzyma nas za rękę w czasie burz i wyrażały radość z powodu bycia Bożym dzieckiem.
Po przerwie kawowej, która jak zwykle okazała się zbyt krótka, żeby porozmawiać ze wszystkimi, rozpoczęło się spotkanie, które poprowadził Krystian z dużym wsparciem Głosu czyli odtwarzanych słów św. Jana Pawła II, wypowiedzianych do poznaniaków 3 czerwca 1997 roku na Placu Mickiewicza. Mieliśmy też możliwość powspominania weekendu wspólnotowego oglądając zdjęcia z Zaniemyśla. W czasie dzielenia Ania i Krzysztof dziękowali Bogu za Jego działanie w czasie kursu „Odkrywanie chrześcijaństwa” w Tarnowie Podgórnym, Ala za Jego pomoc w dzieleniu się Ewangelią we Wrocławiu, Czesia za radość z powodu udziału w Marszu Narodów w Jerozolimie. Julita z kolei dziękowała za modlitwę, która była dużym wsparciem w czasie choroby jej rodziny. Ewa mówiła o tym jak po raz pierwszy w życiu była świadkiem bierzmowania koleżanki i w uroczystość Zesłania Ducha Świętego mogła być w Katedrze na bierzmowaniu dorosłych. Takie dzielenie pokazuje, że Bóg działa różnorodnie i z mocą w życiu każdego z nas.
O tym też mówiła Kasia, która bardzo szczerze, odważnie i poruszająco, ale też z poczuciem humoru przedstawiła świadectwo swego nawrócenia. Myślę, że wszystkim słuchającym zapadnie w pamięć określenie tego jak się czuła po nawróceniu: „Jakbym nosiła w sobie światło” i to, że jej życie całkowicie się zmieniło, choć jak to zastrzegła, nie stało się to od razu – Pan Bóg z cierpliwością ją prowadził, leczył jej zranienia i przygotowywał jej serce na przyjęcie Jego miłości.
Tytuł wykładu Waldka to: „Przewodnik modlitewny dla zabieganych – przykład modlącego się św. Pawła”. Wykładowca w odkrywczy sposób skierował naszą uwagę nie tylko na działanie apostoła narodów, który przebył po misyjnych drogach 30 tys. kilometrów, napisał 14 listów do różnych wspólnot, ale przede wszystkim na to, że był też człowiekiem modlitwy. Na początku listów dziękował Bogu za wiarę adresatów, prosił też o pomoc Bożą w trudnościach, które przeżywali. Widać w nich miłość i troskę o powierzonych mu ludzi i jego interakcję z ponad 100 osobami wymienionymi z imienia. Myślę, że po tym, co usłyszeliśmy, inaczej i w pełniejszy sposób będziemy postrzegali tego, którego Pan wybrał do głoszenia Ewangelii krańcom ówczesnego świata.
Spotkanie jak zwykle zakończyło się zachętą do nauki wersetu i modlitwy w intencjach wspólnotowych oraz ogłoszeniami. Do zobaczenia w tym samym miejscu 2 września!
[Not a valid template]