Społeczność,  Wydarzenia

Piknik u ks. Jana

19 lipca 2015 r. wybraliśmy się do Wojnowic do zaprzyjaźnionego księdza Jana, który od wielu lat posługuje naszej Wspólnocie. Kolejny raz (ku naszej i ks. Jana radości), na terenie parafii zorganizowaliśmy piknik. Ale zanim było coś dla ciała, najpierw było coś dla ducha- Msza Św. o godz. 11.00 i wspólne wielbienie Boga.
Po Eucharystii nastał czas biesiady, najpierw coś ciepłego i treściwego, czyli grillowe szaleństwo w wykonaniu Waldka (to jego specjalność), a jak mięso, kiełbaski i kaszanka, to i oczywiście kiszone ogóreczki i sałateczki (specjalność kobiet we Wspólnocie). A jako, że tłuszcze (patrz powyżej) spalają się w ogniu węglowodanów, to nie mogło zabraknąć pysznych słodkości, czyli domowych wypieków (to też specjalność kobiet we Wspólnocie).
Pogoda sprzyjała nie tylko jedzeniu, ale też zabawom naszych wspólnotowych dzieci, rozmowom na przeróżne tematy i robieniu zdjęć często z zaskoczenia (takie są najfajniejsze), ale też i tym ustawianym- kilka specjalnie zrobionych dla Mirka S. Czas uczty mijał w radosnej, luźnej atmosferze, rozmowom i śmiechom nie było końca, aż nastąpiło przyspieszone sprzątanie bo na niebie pojawiły się złowieszcze ciemne chmury i w oddali dały się słyszeć grzmoty. W ekspresowym tempie uporządkowaliśmy teren, wsiedliśmy do samochodów (ci, co nie zdążyli stłoczyli się pod parasolami pod małą wiatą i podziwiali piękno burzy i doświadczali zacinającego deszczu) i wrócili do Poznania, gdzie właśnie przeszło małe tornado. Ale ono i tak nie zagroziło naszym wspomnieniom ze wspaniałych chwil spędzonych w Wojnowicach.

[button url=”https://goo.gl/photos/1k6j69uy9iQksceL7″ color=”blue” size=”medium”]Zobacz fotorelację[/button]