Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Pierwsze spotkanie w roku 2020…

Pierwsze spotkanie w roku 2020… musiało być niezwykłe Ciągle w świątecznym nastroju świętowaliśmy wielkie święto chrześcijańskie… niedzielę!
Najlepszym sposobem na to świętowanie jest Eucharystia…. Dlatego od niej rozpoczęliśmy spotkanie. Przewodniczył nasz dobry przyjaciel, prezbiter Adam Prozorowski. W homilii ukazał nam sens czytań, przedstawiających dzieje miłości Boga, który chce być ze swoim ludem. Nasza ciągle coraz doskonalsza schola poprowadziła śpiew, w którym dominowały kolędy.
Prezbiter polecił też naszej uwadze list apostolski (Admirabile signum tj. „Godny podziwu”, http://www.vatican.va/content/francesco/pl/apost_letters/documents/papa-francesco-lettera-ap_20191201_admirabile-signum.html ) papieża Franciszka na temat znaczenia i symboliki żłóbka Pana Jezusa. To znakomite narzędzie do przekazania Ewangelii zwłaszcza dzieciom (ale nie tylko) i do zrozumienia tego niepojętego wydarzenia – Wcielenia. Warto pamiętać o tym także za rok!
Jak zwykle po Eucharystii była okazja był porozmawiać i posmakować czegoś słodkiego. Tym razem było też coś wyjątkowo słodkiego – jeden z jubilatów tego dnia, Jarek, poczęstował nas smakowitym tortem z okazji swoich całkiem „okrągłych” urodzin !
Pozostałych jubilatów wspomnieliśmy już po powrocie na salę, gdzie przywitała nas Agnieszka – pierwszy raz w roli „MC”, ale zapewne jej akademicka wprawa a także życzliwe, pełne pokoju nastawienie sprawiły, że czuliśmy się wspaniale pod jej dynamicznym „przewodem”. Od tego dnia będziemy też pamiętać, że życzenia „do siego roku” nie są związane z praniem ani z jakąś wyjątkową pomyślnością…
Wśród wielu powodów do wdzięczności Bogu, pojawiło się wspomnienie Europejskiego Spotkania Młodych, które odbyło się we Wrocławiu. Czesia i jej Siostra zaprosiły też (zwłaszcza młodych) do Taize na czas letnich wakacji (bo jak się okazało, nie tak wielu Polaków tam gości w tym czasie).
Dzięki odwadze i wierze Michała mogliśmy usłyszeć świadectwo tego, jak Bóg działał w jego życiu. Zobaczyliśmy, że Bóg działa duuużo wcześniej niż my o tym pomyślimy – choćby dając nam rodzinę, w której wzrastamy Bóg może objawiać swoją miłość. Michał zaświadczył też, że Pan Bóg naprawdę wysłuchuje modlitwy – warto modlić się o przyszłego / teraźniejszego …. małżonka! Bóg działa pewnie i mocno – warto być jego pomocnikiem…
O tym też był wykład, mistrzowsko poprowadzony przez naszego lidera, Krzysztofa. W cyklu wykładów dotyczących codziennego życia chrześcijańskiego, Krzysztof skupił się na tzw. „procesie uczniowskim”. Najpierw przypomniał różne inne aspekty życia chrześcijańskiego, o których na poprzednich spotkaniach opowiadały inne osoby. Nasz lider podjął temat kluczowy dla naszej wspólnoty: na czym polega „być uczniem Jezusa”? Niestrudzenie Krzysztof przypomina nam o konsekwencji w postępowaniu za naszym Zbawicielem w Jego misji głoszenia Dobrej Nowiny i w realizacji Jego polecenia by „iść na cały świat i czynić uczniów ze wszystkich narodów”. Słowem, teoria i praktyka w jednym – niewielu potrafi tak mówić!
Przed swoim wykładem Krzysztof powitał też w naszej wspólnocie nowe osoby, które formalnie zostały członkami Stowarzyszenia.
W czasie wykładu nasze pociechy równolegle do nas uczestniczyły w swojej części formacyjnej, prowadzonej przez najbardziej doświadczonych i najbardziej ofiarnych wychowawców. W odpowiednich grupach wiekowych, młodsi i starsi także poznawali swoją drogę za Jezusem.
Wśród licznych ogłoszeń końcowych pojawiły się też podziękowania za ofiarność na rzecz wspólnoty Chleb Życia. Pojawiły się także liczne zaproszenia na nadchodzące wydarzenia m.in. na wiosenny weekend w Zaniemyślu oraz na uwielbienie prowadzone przez młodych ludzi z niezwykłego zespołu „COR3”… Do zobaczenia! Na jednym z tych wydarzeń, może na małej grupie, może na spacerze a już na pewno… na kolejnym spotkaniu na Rocha, czyli drugiego lutego!