Modlitwa,  Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

O modlitwie Jezusa …

W  niedzielę dnia 07 stycznia 2018r. odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie Wspólnoty Genezaret.  Jak zawsze o godz. 15.00  w kaplicy Centrum Duszpasterstwa odbyła się Msza Św. którą celebrował ks. Mirosław Tykfer . W swojej homilii ks. Mirosław mówił o Duchu Św.  Po Mszy Św. udaliśmy się do kawiarenki gdzie czekały na nas ciasta i kawa . Po tym radosnym spotkaniu przy ” słodkim co nie co ” udaliśmy się na spotkanie do sali konferencyjnej .
Prowadzącą spotkanie była Hania , która rozpoczęła od konkursu na temat skoczni narciarskich i osiągnięć naszych skoczków .Konkurs obfitował wieloma pytaniami, a prawidłowe odpowiedzi były nagradzane.
Stałym elementem spotkania jest czas dzielenia będący okazją do opowiedzenia o swoich przeżyciach i doświadczeniach Bożego działania w życiu codziennym.
Ania przekazała nam podziękowania za paczki, które wysłaliśmy dla podopiecznych Fundacji Dom Chleba siostry Małgorzaty Chmielewskiej w Warszawie. Jarek mówił o spotkaniu wspólnot działających przy Parafii św. Rocha i przekazał nam pozdrowienia od ks. proboszcza  Piotra Garsteckiego. Czesia poinformowała nas o konferencji w Izraelu pt. ”Od Holocaustu do Nowego Życia ”, na którą zamierza jechać. Michał podzielił się z nami swą radością na temat przeżycia Świąt Bożego Narodzenia i że Jezus narodził się dla mojego zbawienia. Grzegorz natomiast mówił nam o nowej pracy w fabryce. Mówił o tym, że Bóg ma poczucie humoru, ponieważ Grzegorz  marzył o małym warsztacie a Bóg pokierował go do pracy w dużej fabryce. Na koniec czasu dzielenia Krzysztof B. opowiedział nam o przeżyciach doznanych podczas wyjazdu do Wrocławia na warsztaty liturgiczno-muzyczne. Był na nich razem z córką Magdą.
Po czasie dzielenia Waldek przedstawił nam najbliższe plany. Mówił o kursie  ”Odkrywanie Chrześcijaństwa”, który realizowany będzie w Parafii w Tarnowie Podgórnym.
Potem był wykład, w którym ks. Mirosław mówił o modlitwie Jezusa.
Na koniec Marek opowiedział nam swoje świadectwo jak odnalazł Jezusa i o trzech wydarzeniach z jego życia, które dotyczyły pracy, posługi w kościele jako szafarz i zdrowia. W tym wszystkim Marek kierował się zaufaniem Bogu.
Zapraszamy na następne spotkanie, które odbędzie się 04 lutego 2018 roku w Parafii Św. Rocha, a wcześniej 21 stycznia 2018 roku do Parafii Wszystkich Świętych w Tarnowie Podgórnym.
[Not a valid template]