Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Nowy rok, nowe miejsce, nowe plany

W ubiegłą niedzielę odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Wspólnoty Genezaret. W nowym roku formacyjnym spotkaliśmy się po raz pierwszy w nowym miejscu – w parafii św. Rocha. Z sentymentem wspominamy parafię NSJ i św. Floriana na ul. Kościelnej, na terenie której spotykaliśmy się przez ostatnie 20 lat, ale też z nadzieją patrzymy w przyszłość, związaną z parafią przy ul. św. Rocha.
Nowy rok rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył ks. dr Mirosław Tykfer, redaktor naczelny Przewodnika Katolickiego. Ksiądz Mirosław – już podczas spotkania – wygłosił też prelekcję na temat Dekalogu, wprowadzającą nas w główny temat tegorocznych spotkań.
Po Eucharystii jak zwykle był czas na kawę i rozmowy przy słodkim co nieco. A ster dalszej części spotkania w swoje ręce wzięła wspólnotowa młodzież. Był czas na wakacyjne wspominki z wyjazdów do Morska w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i do Rycerki Dolnej oraz relację ze Światowych Dni Młodzieży. Był też czas na podzielenie się tym, jak Bóg działał w naszym życiu przez ostatnie tygodnie. A „ciocie klubikowe” przedstawiły plan zajęć dla dzieci, które odbywać się będą w tym roku formacyjnym. Pierwsze takie zajęcia w poszczególnych grupach wiekowych odbyły się już w trakcie niedzielnego wykładu. Dzieciom chyba się podobało, bo wychodziły ze spotkania szeroko uśmiechniętej. Dorośli również.

(s)

[Not a valid template]