Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Nie będziesz kradł

Wspólnota Genezaret świętowała pierwszą niedzielę kwietnia uczestnicząc w Eucharystii w kościele Św. Rocha w Poznaniu, wspólnie biesiadując i rozmawiając.
Te spotkania charakteryzują się pragnieniem poznawania Bożego Słowa, wspólnej modlitwy oraz świadectwami wiary w Jezusa Chrystusa.
Kwietniowe spotkanie poprowadził Szymon. Ryszard podzielił się świadectwem swojej drogi z Panem Jezusem.
Nie brakowało zachęcających, zwykłych-niezwykłych historii z codziennego życia. Myślę, że wielu poruszyły słowa zachwytu Michała, który dziękował Panu za cud wiosny!
Krystian przygotował dla nas wykład z cyklu Dekalog: „Nie będziesz kradł (Wj 20,15). Mocno niezupełne komentarze do siódmego przykazania”.
Swoim wystąpieniem Krystian chciał poruszyć nasze sumienia i pobudzić nas do refleksji, bo czyż mnie dotyczy to VII przykazanie ? Przecież nikogo nie zabiłem ani nie okradłem! Czy rzeczywiście?
W świetle Biblii „Nie kradnij” dotyczy odniesienia do dóbr, które Bóg dał ludzkości. Krystianowi bardzo zależało na pokazaniu, że nauczanie Kościoła mocno podkreśla zasadę POWSZECHNEGO przeznaczenia dóbr, z której wynika, że odpowiedzialność za ich użycie spoczywa na ich właścicielu, którego prawa (i obowiązki) są chronione tym przykazaniem. „Nie kradnij” dotyczy również wolności samej osoby.
Ciekawe było zakończenie wykładu, słowa pewnej piosenki:
„Gną się karki ludziom
I wiatr w oczy wieje
Kiedy słowa nie budują
Tylko kradną nadzieję
I ja potrafię tak doradzić
że wszelki duch chce się spakować
I wyprowadzić
Tak racjonalnie
I jajogłowo
Kradnę optymizm
Stricte naukowo
No cześć, znamy się już
Kieszonkowiec
Mhm to ja – zwykły złodziej
Na kolana upadnę
Oddam to co nakradłem”
Luxtorpeda
Pamiętajmy, że nie samym chlebem żyje człowiek ! Wie o tym nasza niezawodna Ania, która zachęca nas do życia Słowem:
„ A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował, i to nas, umarłych na skutek występków, razem z Chrystusem przywrócił do życia. Łaską bowiem jesteście zabawieni.” Ef 2, 4-5
Do zobaczenia w maju!

 

[Not a valid template]