Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Modlitwa i wielbienie w Piśmie Świętym

Nasze pierwsze powakacyjne spotkanie, pierwsze w nowym roku formacyjnym odbyło się w niedzielę, 3.września w Centrum Duszpasterskim parafii pw. św. Rocha w Poznaniu. Wszyscy chyba się za sobą bardzo stęskniliśmy, bo frekwencja była znaczna 🙂
Po Eucharystii sprawowanej przez wiernego przyjaciela naszej wspólnoty, ks. Jana Chrzanowskiego, zebraliśmy się w kawiarence przy ciastkach i nie tylko. Być może kazanie ks. Jana o trudnych konsekwencjach decyzji pójścia za Chrystusem a być może liczne wspomnienia wakacyjne spowodowały, że rozmowy i wspomnienia nas wprost pochłonęły! Tak bardzo, że nasi prowadzący (niezastąpieni Basia i Jarek) musieli się sporo natrudzić, aby nas zaprosić na salę wykładową. A tam czekały kolejne punkty programu – wspomnienie (zdjęciowe i filmowe!) naszego letniego wyjazdu wspólnotowego z błyskotliwym komentarzem Hani. Ze smutkiem, ale i wdzięcznością oraz żywą nadzieją na spotkanie w domu Ojca  wspominaliśmy także naszą drogą Małgosię. Wiele osób wspominało ciepłą, konkretną i troskliwą Małgosię.
Jednym z bardzo budujących punktów tego spotkania było świadectwo Oliwii, która podzieliła się z nami tym, jak wielkich rzeczy dokonał Zbawiciel w jej życiu (i życiu jej rodziny). Bardzo zachęcająca była ta wielka wdzięczność kogoś, kto zauważył cierpliwe, ale mocne działanie Boga w swoim życiu. Było też wiele innych krótkich świadectw mocy i miłości Pana Boga ku swoim dzieciom.
Nasz rok formacyjny zaczęliśmy mocnym akcentem – serię wykładów na temat modlitwy i wielbienia w Piśmie Świętym zainaugurował wykład ks. Jana Chrzanowskiego. Jak zwykle inspirująco i w barwny sposób zachęcił nas do naśladowania postaci biblijnych w ich relacji do Boga. Czerpiąc także z Katechizmu Kościoła, ks. Jan nakreślił nam przed oczami obraz „anawim Jahwe” (ubogich Jahwe), owych przedstawicieli „reszty Izraela” (jak Anna i Symeon, Elżbieta i Zachariasz czy Maria i Józef), których modlitwa – obok modlitwy Pańskiej i innych nowotestamentowych postaci – ukształtowała i nadal formuje modlitwę całego Kościoła.
Nasze spotkania zawsze mają trudność z trzymaniem się sztywno harmonogramu. I tym razem się przedłużyło i to nawet znacznie :). Ale chyba nikt nie żałował czasu, jaki spędziliśmy razem ze sobą i naszym Zbawicielem pośród nas. Przeciwnie – już czekamy na kolejne spotkanie!
[Not a valid template]