Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Modlitwa czyli rozmowa intymna z Bogiem

W niedzielę Bożego Miłosierdzia 8 kwietnia 2018 r. spotkaliśmy się jak co miesiąc na spotkaniu wspólnotowym w parafii pw. Św. Rocha, które rozpoczęło się koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą za kapłanów. Potem uczestniczyliśmy we mszy świętej pod przewodnictwem ks. Jana Chrzanowskiego i prosiliśmy Pana abyśmy umieli okazać miłosierdzie ludziom, wśród których żyjemy. Podczas kazania ks. Jan zwrócił uwagę, że brak przebaczenia i uwikłanie w sprawy tego świata rodzi niepokój i lęk. Jezus przychodzi i mówi: „Pokój wam”. Bóg jest miłosierny wobec nas i my mamy być miłosierni wobec innych ludzi. Ks. Jan dał przykład siostry Faustyny, która w bardzo prosty i piękny sposób pisała o Bożym Miłosierdziu w swoim ‘Dzienniczku”. Każdy potrzebuje miłosierdzia, ponieważ dotyka ono fundamentów naszego życia. Dlatego potrzebna jest refleksja, czy jeśli ja potrzebuję go to i inni potrzebują tego ode mnie?
Następnie mieliśmy czas wielbienia, który poprowadził Marek , a zespół zadbał o piękną oprawę muzyczną zarówno tego czasu jak i całej mszy.
Potem mieliśmy czas na rozmowy przy kawie i herbacie, oraz małym co nie co. Po trwającej 20 minut części mniej formalnej Iza podzieliła się tym co Bóg zmienił w jej życiu. Podsumowała swoje świadectwo zdaniem: „Daleko mi do ideału, ale w Jego oczach jestem warta tyle, że warto oddać za mnie życie”. W tym, że każdy człowiek może powiedzieć o sobie to samo objawia się wielkość Bożego Miłosierdzia. Człowiek nie powinien pozostać obojętny wobec takiej miłości i podjąć decyzję oddania sterów życia Bogu.
O ciepłą i sympatyczną atmosferę podczas dalszej części spotkania zadbali prowadzący: małżeństwo Marzenka i Krzysiek. Dzieliliśmy się tym jak Jezus działał w ostatnim miesiącu i co się wydarzyło w naszym życiu.
Wykładowcą była Ewa, osoba doświadczona, matka, teściowa, we wspólnocie 15 lat, z zawodu i zamiłowania bibliotekarka. Tematem była modlitwa czyli rozmowa intymna z Bogiem. Ewa przedstawia zagadnienie w ciekawy, osobisty i przez to przydatny sposób. Omówiła przeszkody w dialogu międzyludzkim i przeanalizowała jak one wyglądają w dialogu z Bogiem. W rozmowie z Bogiem przeszkody są wyłącznie po stronie człowieka np. pomimo tego, że Bóg ma dla nas najlepszy plan my ograniczamy Go do kategorii ludzkich prosząc o to co sami chcemy, lub zagadujemy Go podczas gdy potrzebna jest cisza w sumieniu i sercu. Następnie zostały omówione części jakie modlitwa powinna zawierać: czyli uwielbienie, wyznanie grzechów, dziękowanie i proszenie. Poza tym Ewa przedstawiła jak różna może być modlitwa: spontaniczna, można korzystać z gotowych modlitw jak Ojcze nasz (której uczył na Jezus), Psalmów, różańca czy innych. Można medytować Słowo Boże, adorować Najświętszy Sakrament lub modlić się okolicznościami życia.
Po wykładzie nastąpił czas ogłoszeń i propozycji na bliższą i dalszą przyszłość czyli informacje o wyjazdach do Zaniemyśla w kwietniu i Szelmentu latem. Ania przedstawiła i rozdała próśby modlitewne, oraz przypomniała o dniu postu i modlitwy za wspólnotę.
Po czym mogliśmy kontynuować rozmowy i dojadać słodkie.
[Not a valid template]