Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Lutowe spotkanie w Poznaniu

Lutowe spotkanie Wspólnoty Genezaret rozpoczęło się Eucharystią w kościele św. Rocha, a po niej jak zwykle był czas rozmów i raczenia się smacznymi wypiekami. Tym razem było nas mniej niż zazwyczaj. Szczególnie rzucał się w oczy brak dzieci i młodzieży, ale wiadomo ferie to dla nich czas zasłużonego odpoczynku i wyjazdów. I tak część wspólnotowej młodzieży właśnie w niedzielę rozpoczęła obóz w Karpaczu pod przewodnictwem Krzysztofa Żarnowskiego- życzymy im dobrego czasu z Panem Bogiem i ze sobą nawzajem.
Spotkanie poprowadziła Hania Sołtysiak, która stworzyła bardzo miłą i swobodną atmosferę. Jak zwykle mocnym punktem były świadectwa działania Pana Boga, który troszczy się o naszą pracę (podziękowanie Czesi, Marzenki, Grzegorza), zdrowie (Janek, Karolina), a także błogosławi w tym, co robimy dla innych-Iza i Waldek podzielili się dobrymi wrażeniami uczestników konferencji dla małżeństw „Zawiłości miłości”, którą organizowali. Ilona z kolei była pod wrażeniem nabożeństwa ekumenicznego w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan.
Równie mocne, a nawet „wybuchowe” było  świadectwo nawrócenia Tadeusza Szkałuby, który powiedział, że mimo, iż do III roku studiów nie dostrzegał działania Pana Boga w swoim życiu, to jednak On w nim był i ustrzegł go przed kalectwem, a może i śmiercią, gdy jako młody chłopak wraz z kolegami szukał i rozbrajał znalezione pociski.
„Życie cudem jest! Wystarczy jedna chwila, by je zgasić” – tak zatytułowany był wykład na temat V przykazania. Przygotowała je bardzo profesjonalnie Ania Bielawska. Przede wszystkim podkreśliła, że życie nie jest naszą własnością, jest darem Boga, a my tylko nim zarządzamy, dlatego każde działanie, które się mu sprzeciwia jest grzechem. Oprócz oczywistych grzechów jak zabójstwo czy aborcja, Ania omówiła też grzechy przeciwko zdrowiu np. alkoholizm, anoreksja, pracoholizm itp. Wszystko było poparte statystykami, ale co najważniejsze Ania posługiwała się też poruszającymi przykładami ze swojej pracy. Ci których nie było na spotkaniu, będą mogli zapoznać się z tym tematem w małych grupach.
Do zobaczenia 5 marca!

[Not a valid template]