Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Łucja i Ewa o modlitwie

6 października spotkaliśmy się na kolejnym spotkaniu wspólnoty w ośrodku duszpasterskim parafii św. Rocha w Poznaniu. Eucharystię odprawił dla nas ks. Michał Tomiak, którego bliżej mogliśmy poznać jako wykładowcę tegorocznego wiosennego weekendu w Zaniemyślu.
W czasie przerwy w naszej kawiarence mogliśmy skosztować pysznych ciast i sałatek, ale też porozmawiać z osobami, które – ku naszej radości – pojawiły się na spotkaniu po raz pierwszy. Dalszą część, jak zwykle bardzo sprawnie, poprowadziła Ania. Mogliśmy dzielić się tym, w jaki sposób Pan prowadził nas w ostatnim czasie. Następnie wysłuchaliśmy świadectwa Łukasza, który od dwóch lat kieruje w naszej wspólnocie grupą młodych dorosłych. Zamiast tradycyjnego w formie wykładu mieliśmy niezwykle interesujący dialog Łucji i Ewy, które dzieliły się swoimi doświadczeniami na temat modlitwy: kiedy się modlić, jak przezwyciężać trudność w znalezieniu czasu na modlitwę, jaką formę spędzania czasu z Bogiem wybrać.
Kolejne spotkanie „na św. Rochu” odbędzie się 3 listopada, wcześniej spotykamy się 20 października w Tarnowie Podgórnym, a chętni mogą wziąć też udział w spacerze po zabytkowym cmentarzu przy ul. Nowina, na który 19 października zaprasza Krystian (początek o godz. 10).