Społeczność,  Wydarzenia

Jasełka w Genezarecie

Kolejne długo oczekiwane spotkanie naszej Wspólnoty. Tym razem „trochę” inaczej, a to za sprawą jasełek, które miały odbyć się na zakończenie.
Ale od początku.
Spotkaliśmy się, jak zwykle, na Eucharystii, po której zwyczajowo – kawa, herbata i małe co nieco. Czas integracji, rozmów i dyskusji przeleciał bardzo szybko, ciągle nam go mało. Spotkanie po miesiącu sprawia, że chcielibyśmy podzielić się wszyscy ze wszystkimi wielkimi sprawami, jakie Pan Bóg uczynił w naszym życiu.
Następnie dalsza część wykładów o dekalogu. Tym razem poprowadziła go Hania Sołtysiak. W czasie wykładu młodsza i starsza latorośl miała swoje zajęcia formacyjne. Po wykładzie krótka przerwa i …
Dzięki inicjatywie Pawła oraz konsekwencji Ani i Hani, a także zapałowi wielu amatorów-aktorów, obejrzeliśmy jasełka. To przedstawienie o przyjęciu Wcielonego Boga, który uniżył się aż do bydlęcego żłobu i wziął na siebie los odrzuconego człowieka. Zobaczyliśmy we współczesnych realiach, co to znaczy być odrzuconym i pozbawionym ludzkiej miłości. A w żłóbku aktorzy ukazali nam tę Bożą Miłość, którą nas ukochał Pan!
Mogliśmy także odpowiedzieć na tę Miłość, przyjmując Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela.
ps. Przy okazji objawiło się parę talentów aktorskich (zwłaszcza u młodszej części obsady), które – miejmy nadzieję – znajdą okazję do dalszego rozwoju J
W spotkanie zaangażowane było bardzo wiele osób. Dziękujemy wszystkim aktorom i pomysłodawcom za wspaniałe jasełka. Pragnę też podziękować osobom z grupki koordynującej spotkanie za organizację i czuwanie nad wszystkimi detalami.
Do zobaczenia w lutym
Szczęść Boże

[Not a valid template]