Wydarzenia

Jak mądrze kochać i lepiej rozumieć swoje dziecko?

W sobotę 11 marca 2017r. na poznańskiej Śródce w auli Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej po raz kolejny gościliśmy Magdę i Wiesława Grabowskich. Tym razem w kręgu zainteresowań były dzieci, szeroko rozumiane, tj. własne, adoptowane i przysposobione oraz jak sobie z nimi radzić w codziennym życiu. Organizatorami konferencji byli: Rada Rodziców Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Poznaniu, Wspólnota Genezaret oraz Służba Rodzinie.
Konferencję rozpoczęliśmy od modlitwy oraz przywitania przez Gospodarza tego miejsca. Pani Dyrektor Szkoły, Bożenna Sadkowska przedstawiła specyfikę i historię placówki oraz serdecznie przywitała uczestników konferencji.
Następnie wykładowcy główni Magda i Wiesław Grabowscy oraz towarzyszący im i wspierający w prowadzeniu konferencji Marzena i Henryk Piechota podpowiedzieli nam i pomogli w odkryciu i zrozumieniu biblijnych zasad dotyczących wychowania.
W trakcie kilku sesji rozważaliśmy i zagłębialiśmy się w następujące zagadnienia:
  • Czego potrzebujemy jako rodzice?
  • Dzieci potrzebują rodziców.
  • Dzieci potrzebują miłości i szacunku.
  • Szczególny wyraz miłości.
  • Dzieci potrzebują kształtowania charakteru.
  • Dzieci potrzebują dyscypliny.
  • Dzieci potrzebują odfrunąć
Mimo napiętego programu konferencji dzień upłynął bardzo szybko. Przerwy pomiędzy poszczególnymi sesjami uczestnicy mogli spędzić zadając pytania prelegentom lub korzystając ze słodkich i niewyczerpanych zasobów kawiarenki.
O tym, ze konferencja się udała i była potrzebna mogą świadczyć opinie jej uczestników:
„To co usłyszałam na konferencji powinno usłyszeć jak najwięcej rodziców. Konkretne, oparte na Słowie Bożym, pedagogice i psychologii wskazówki dotyczące wychowania dzieci. A wszystko to wzmocnione przez osobiste doświadczenia prowadzących.”
„Sztuką jest prowadzić szkolenie, żeby trafić z przekazem do tak zróżnicowanego audytorium. Bez względu na staż małżeński i wiek naszych dzieci każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Ogromną wartością jest wiarygodność i doświadczenie życiowe prowadzących.”
„Konferencja bardzo dobrze zorganizowana, temat zawsze na czasie ciekawie przedstawiony. Polecam wszystkim”.
Ufamy, że wiedza zdobyta podczas konferencji przełoży się na praktyczne zastosowanie w naszych relacjach z dziećmi czego sobie i Wam z serca życzymy.

[Not a valid template]