Społeczność,  Spotkania niedzielne - Poznań,  Wydarzenia

Grudzień w Genezarecie

W pierwszą niedzielę grudnia w Genezarecie było już bardzo mikołajkowo. Spotkanie jak zwykle rozpoczęła Eucharystia, której tym razem przewodniczył ks. dr Mirosław Tykfer, redaktor naczelny Przewodnika Katolickiego. Po wspólnej modlitwie był też czas na strawę dla ciała, z czego ochoczo skorzystali dorośli, młodzież i dzieci.
Spotkanie odbyło się dwa dni przed dniem świętego Mikołaja, nie mogło więc zabraknąć mikołajkowych akcentów. Prowadzący spotkanie Włodek Sowa wystąpił w charakterystycznej czapce Mikołaja, który – ku radości zebranych – rozdawał słodkości. Zaprosił też dzieci do udziału w konkursie adwentowo-świątecznym. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i wspaniałym słuchem (można było podpowiadaćJ).
Tematy adwentowe kontynuowane były na klubikach dla dzieci i młodzieży. Najstarsi obdarowali się też prezentami, a najmłodsi wykonali piękne lampiony i bombki.
Dorośli w tym czasie wysłuchali przejmującego świadectwa Bożenki Bojanowskiej i ciekawego wykładu Waldka Grzelki na temat tradycji świętowana niedzieli czyli trzeciego przykazania Dekalogu.
I tak powoli Wspólnota Genezaret wkroczyła w okres świąt Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!

[Not a valid template]