Społeczność,  Wydarzenia

FORUM KOBIET 2018 – CENNIEJSZA NIŻ PERŁY

Kolejne spotkanie Forum Kobiet już za nami. Tym razem spotkałyśmy się w nowym miejscu i choć trochę żal niepowtarzalnego klimatu Collegium Rungego, to w wieżowcu Omega przy ul. Dabrowskiego, było wszystko czego potrzebowałyśmy. W sobotni ranek 6 października zjawiło się 78 kobiet, w tym 24 po raz pierwszy. Tematem przewodnim był werset z Księgi Przysłów 31,10 „Niewiastę dzielną kto znajdzie? Jej wartość przewyższa perły”. O tym jak stać się dzielną niewiastą opowiedziała pierwsza wykładowczyni Monika Węgrzyn na przykładzie własnego małżeństwa. Zaczęła od tego, że perły powstają w niekomfortowych warunkach dla jego „producenta” czyli małża, bo na skutek podrażnienia jego wnętrza przez ciało obce np. ziarnko piasku. Ale nie jest to sprawa przypadkowa – to Stwórca małży „napisał” instrukcję powstania tych drogocennych precjozów. My też mamy „instrukcję” napisaną przez Boga – Jego słowo i Jego Ducha. Na szczęście, bo oddanie życia Bogu nie sprawia, że Szatan pozostawia nas w spokoju. Nie podoba mu się, że kierujemy się Bożym porządkiem i stara się np. wpłynąć na nasze emocje. Wiadomo, że nie da się uniknąć emocji w relacjach np. małżeńskich – czasem drobiazgi sprawiają wzajemne obwinianie się, narzekanie czy kłótnie, a to może prowadzić do egoizmu i pychy. Gdy jednak wybierzemy Bożą prawdę wtedy skutkuje to miłością i pokorą. Monika opowiedziała jak od ulegania emocjom przeszła do dziękczynienia za męża, takiego jaki jest i do błogosławienia mu przy pomocy modlitwy „Dziękuję Ci, kochany Ojcze, że stworzyłeś mojego męża tak cudownie”.    I choć z początku nie było to łatwe, to z czasem przestała się skupiać na wadach, a zaczęła dostrzegać, ile dobra jest w jej mężu. Jestem pewna, że ta Boża metoda może pomóc we wszystkich naszych relacjach – błogosławmy tych, których Bóg nam daje i dziękujmy za nich!
Potem miałyśmy okazję poznać Lidię Czyż, nauczycielkę, która w wieku 50 lat zaczęła pisać książki i ma ich na koncie już kilka m.in. „Narodziny perły”. Wszystkie jej książki opisują konkretnych ludzi i to jak trudne przeżycia wpłynęły na ich życie i zbliżyły do Boga. Była też możliwość zakupu omawianych pozycji wraz z autografem autorki. Niejako dopełnieniem tej części spotkania było poruszające świadectwo Doroty, która opowiedziała jaka była jej droga do Boga. Zresztą było to niejedyne świadectwo nawrócenia – w drugiej części spotkania podzieliła się nim Weronika. Z kolei Jagoda Markiewicz przybliżyła nam sylwetki dzielnych, cenniejszych niż perły, kobiet z Biblii: Anny, matki Samuela, Estery, Rut i Noemi oraz Priscilii.
Współorganizatorem tego spotkania była nasza Wspólnota i dość mocno zaznaczyłyśmy swoją obecność, przede wszystkim dzięki Ani, która była MC i dzięki temu mogła uczestniczkom przybliżyć naszą misję i sposoby jej realizacji. Świetnym pomysłem Ani było to, że poprosiła kilku mężczyzn z naszej Wspólnoty, by napisali kilka słów o tym, co dla nich oznacza kobieta cenniejsza niż perła – byłyśmy pod dużym wrażeniem tych wypowiedzi. Z kolei druga Ania, nasza wirtuozka gitary, rozpoczęła pierwszą i drugą część spotkania (bo oczywiście nie zabrakło przerwy na małe co nieco i podzielenie się wrażeniami), a na końcu dała mini koncert, przyjęty ciepłymi brawami. Karolina zajęła się obsługą komputera, Ewa zapisami, a kilka innych dzielnych kobiet przygotowało pyszne sałatki.   Trudno nie wspomnieć o Ali, która od wielu lat jest mózgiem i sercem tych spotkań, a później spotyka się na spotkaniach biblijnych z tymi uczestniczkami, które wyrażą taką chęć. Tym razem było takich kobiet 16. Wielką radością dla organizatorek jest też to, że 3 kobiety, w trakcie spotkania, przyjęły Jezusa jako swego Pana i Zbawiciela.
Nie możemy się już doczekać kolejnego spotkania Forum Kobiet.