Społeczność,  Wydarzenia

Ewangelizacja Talitha Kum

W tym roku odpowiedzieliśmy na zaproszenie poznańskiej wspólnoty Przymierze Miłosierdzia i wzięliśmy udział w Misji Ewangelizacyjnej Talitha Kum – Mówię ci, wstań!

To był cudowny, Boży czas! Przez cztery popołudnia (8-11 maja), Wspólnota Genezaret „dyżurowała” w punkcie na ul. Półwiejskiej, w sąsiedztwie pomnika Starego Marycha.

W dzieło zaangażowały się wszystkie pokolenia genezaretowiczów oraz przyjaciele wspólnoty. Na stoisku można było zmierzyć sobie ciśnienie, pomalować twarz, porysować kredą po chodniku, porozmawiać z autorem chrześcijańskich książek, zbadać swój światopogląd, przywitać się z klaunem, wziąć udział w różnych zabawach dla dzieci i dorosłych oraz zatańczyć tańce izraelskie. Hitem okazała się kolorowa wata cukrowa „za free”.

Ale przede wszystkim był to czas rozmów o życiu, Bogu i zbawieniu człowieka przez ofiarę Jezusa Chrystusa.

Działy się cuda, również te pogodowe, bo deszcz albo nas omijał, albo kończył się wraz z rozłożeniem namiotów Genezaretu. Czuliśmy też wstawiennictwo wszystkich, którzy się za nas modlili. Był to też czas umocnienia dla każdego zaangażowanego w dzieło i dla całej wspólnoty.

Za ten czas, wszystkie małe i duże cuda, za wszelką pomoc i błogosławieństwo dziękujemy Dobremu Bogu i wszystkim, którzy nas wspomagali!