Genezaret girls,  Społeczność

Bez cukru.. o młodej dziewczynie

W piątek 19 maja po dwumiesięcznej przerwie odbyło się kolejne spotkanie Genezaret Girls, tym razem w domu u Kasi. W pięknym, rozległym i zadbanym ogrodzie rozpoczęłyśmy nasze spotkanie dzieląc się tym czym żyjemy i co działo się u nas w ostatnim czasie. W trakcie rozmowy zaczęłyśmy przygotowywać składniki na zdrowe ciasta: razową szarlotkę oraz ciasto marchewkowe. Obydwa bez dodatku cukru! Przygotowanie ciast poszło nam wyjątkowo sprawnie. Podzieliłyśmy się na dwa zespoły. Składniki szybko trafiały do naczyń i w tym samym czasie obydwa ciasta wylądowały w piekarniku.
W trakcie pieczenia rozważałyśmy Słowo Boże. Tym razem pod lupę wzięłyśmy 5 rozdział 2 Księgi Królewskiej. Śledziłyśmy losy młodej izraelskiej dziewczyny, która trafiła do niewoli i będąc służącą żony wodza wojsk króla Aramu Naamana świadczyła swoją wiarą o Bogu. Dzięki temu wódz doświadczył w swoim życiu cudownego uzdrowienia z trądu i przekonał się, że na całej ziemi nie ma Boga poza Izraelem. Historia ta nauczyła nas tego, że my także mamy być świadkami Jezusa i opowiadać innym o Jego cudownej mocy. W modlitwie powierzyłyśmy Panu nasze prośby i intencje modlitewne, w tym także bliskie nam osoby, cierpiące na współczesne ciężkie do wyleczenia choroby. Kiedy okazało się, że nasze wypieki są już gotowe, ponownie przeniosłyśmy się do ogrodu, żeby spożyć nasze fantastyczne przysmaki.
Wieczorna sceneria ogrodu, ciepły i przyjemny wieczór, zapach świeżo upieczonych wypieków na długo pozostaną w naszej pamięci…
[Not a valid template]