Pozawspólnotowe,  Wydarzenia

Ania na koncercie charytatywnym

W sobotę 9 czerwca kilkoro wspólnotowiczów spotkało się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Akademii Medycznej, aby rozkoszować się muzyką w ramach Koncertu Charytatywnego Fundacji „Leczymy z Misją”. Fundację tworzy 70 studentów kierunków medycznych poznańskiej uczelni współpracujących z lekarzami z całej Polski. Fundacja powstała, aby nieść pomoc kenijskim szpitalom misyjnym, poprzez wysyłkę sprzętu medycznego, prowadzenie szkoleń, wykonywanie operacji itp.

Już niedługo wolontariusze po raz czwarty pojadą do Kenii i w związku z tym zorganizowali koncert na rzecz tego przedsięwzięcia. Do udziału w nim zaprosili muzykujących medyków: Chór Kameralny Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz Orkiestrę Kameralną „Operacja Muzyka”. Występ chóru był znakomity, ale my czekaliśmy przede wszystkim na orkiestrę, z tego głównie powodu, że jedną z dwóch zaproszonych solistów była Ania Najderek. Myślę, że wszyscy, nie tylko znajomi Ani i jej rodzina, byli pod wrażeniem jej kunsztu. Wykonywała trudną partię w dziele Astora Piazzolli, współczesnego kompozytora argentyńskiego tanga pt. „Koncert podwójny na bandeon, gitarę i orkiestrę symfoniczną”.

Tak więc dzięki Ani mogliśmy wesprzeć szczytny cel, poobcować z kulturą i cieszyć się z tego, że tak utalentowana osoba służy Panu w naszej Wspólnocie.

[Not a valid template]